Reklama

Acer Liquid e, beTouch E110 a beTouch E400: trikrát nový Android

Imrich Maťo

Ani spoločnosť Acer neponechala nič na náhodu a na veľtrhu MWC 2010 predstavila niekoľko noviniek. Tri z nich dostali do vienka operačný systém Android, ktorý tak naberá na rozmachu medzi smartfónmi. Čím sa však Acer snaží upútať pozornosť v dave konkurencie?

Acer smartfóny s Androidom

 

Acer vybavil trojicu svojich smartfónov rozrastajúcim sa operačným systémom Android. Ten sa ušiel novým prírastkom rodiny beTouch i vylepšenému modelu Liquid e.

Acer beTouch E110

 

Acer beTouch E110

Rozmerovo najmenší model beTouch E110 zrejme nepatrí u výrobcu medzi vyvolených, kedže sa mu ušla iba staršia verzia systému Adroid 1.5 (Cupcake), ktorá je však doplnená novým korporátnym užívateľským rozhraním. E110 ka je drobček nielen veľkosťou, ale aj výbavou. 2,8” dotykový, rezistentný displej má rozlíšenie 240 x 320 bodov a pri ovládaní mu sekunduje päťsmerové navigačné tlačidlo. Motorom E110 ky je 416 MHz procesor ST Ericsson PNX6715 a na komunikáciu s okolitým svetom využíva dátové pripojenie prostredníctvom HSDPA do 3,6 Mbps a tiež Bluetooth i USB cez microUSB konektor. S E110 kou sa nestratíte, ak využijete GPS, štvrťgigové pamäte (RAM i ROM) doplníte microSDHC pamäťovou kartou (do 32 GB), ktorá sa vám zíde na uloženie hudby či iných súborov, ale aj snímok, vytvorených 3,2 Mpx fotoaparátom. Hudbu si dosýta užijete aj vďaka použitému 3,5 mm audio konektoru, vaše obľúbené slúchadlá tak nebudú zapadať prachom. O dostatok energie, potrebnej na prácu sa stará 1 500 mAh batéria.

Acer beTouch E400

 

Acer beTouch E400

Vezmime zopár častí vnútra modelu E110, osaďme to do ploskejšieho tela, pridajme riadnu dávku užitočných ingrediencií a po dôkladnom „premiešaní“ sa nám v rukách objaví beTouch E400. Jeho dušou je systém Android 2.1 (Éclair) a motorom 600 MHz procesor Qualcomm 7227. Zabrať mu môžete dať najmä cez 3,2” dotykový, rezistentný displej s HVGA rozlíšením. E400 ka dátovo nenarástla, keďže podporou HSDPA do 3,6 Mbps skopírovala E110 ku. Nechýba však Bluetooth, microUSB ani GPS a bonusom je prítomnosť Wi Fi. Okrem rozmerov v E400 ke narástla aj ROM pamäť, a to až na 512 MB a pri použití microSDHC karty sa na nedostatok miesta pre súbory nebudete môcť sťažovať. Fotografický čip zostal na hodnote 3,2 Mpx. Zaujímavosťou je Nemo Player, s ktorým si vychutnáte počúvanie hudby, sledovanie videa, alebo prezeranie fotografií.

Acer Liquid e

 

Acer Liquid e

Z celkom iného súdka, aj keď nie neznámeho, je tretí do Android partie. Liquid e nie je až takou neznámou, ako by sa zdalo, veď už na jeseň minulého roka bol predstavený jeho predchodca Luquid. Najzásadnejším rozdielom novinky je implementácia najnovšej verzie systému Android 2.1 (Éclair). Liquid e v ruke pôsobí dosť mohutne, a to kvôli jeho šírke a výške, ktoré v číselnom vyjadrení predstavujú hodnoty 115 x 62 mm. Tie na dôvažok umožnili osadeniu 3,5” WVGA kapacitnému displeju. Dojem tak napráva 12 milimetrová hrúbka inak elegantného tela. S Liquid e dostanete do rúk aj riadnu dávku funkčnej i technickej výbavy. O spoľahlivý chod zariadenia sa stará procesor Qualcomm Snapdragon 8250 s taktom 768 MHz, dáta sa vyšplhali do HSPA výšin (7,2 Mbps / 2 Mbps) a keďže je k dispozícii Bluetooth, microUSB aj Wi Fi, z konektivity nič nechýba. Na cestách využijete GPS a pri počúvaní hudby, či sledovaní videa zase 3,5 mm konektor. O kvalitné fotografie sa má postarať 5 Mpx fotoaparát a o dostatok pamäte 512 MB ROM i podpora microSDHC kariet.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.