Reklama

Acer ConceptD Pro - nové notebooky s grafickými kartami NVIDIA Quadro RTX

Zdroj | Acer
Stanislav Vinc
Zdroj | Acer
Zdroj | Acer

Acer rozšíril svoje portfólio o nový rad notebookov ConceptD Pro s grafickými kartami NVIDIA Quadro RTX a výkonnými procesormi Intel Core deviatej generácie.

Najvyšším modelom z nového radu ConceptD Pro je model ConceptD 9 Pro, ktorý zaujme uchytením Ezel Aero Hinge, vďaka ktorému je možné jeho 17,3” displej s 4K UHD rozlíšením jednoducho pretočiť, rozšíriť a nakloniť. Monitor pokrýva 100 % farebného spektra Adobe RGB a ponúka farebnú presnosť Delta E <1.

Zdroj | Acer

V tele tohto modelu môže byť v najvyšších konfiguráciách umiestnený procesor Intel Core i9 deviatej generácie a grafická karta NVIDIA Quadro RTX 5000. Kreatívci môžu po sklopení obrazovky využívať stylus Wacom EMR, ktorý sa k notebooku prichytáva magneticky. Stylus dokáže rozpoznať 4 096 úrovní tlaku.

Zdroj | Acer

Menší model Acer ConceptD 7 Pro ponúka 15,6” displej s 4K UHD rozlíšením a hlavne kompaktné rozmery, ktoré spočívajú v 17,9 milimetrovom profile a hmotnosti 2,1 kilogramu. V tomto tele nájdeme procesory Intel Core i7 deviatej generácie, ako aj voliteľnú grafickú kartu NVIDIA Quadro RTX 5000.

Zdroj | Acer

ConceptD 7 Pro je spolu s modelom ConceptD 9 Pro súčasťou programu RTX Studio, ktorý dopĺňa o rozhranie ConceptD Palette slúžiace na rýchle prispôsobenie farebných profilov a monitorovania ovládacích prvkov systému.

Zdroj | Acer

Do programu RTX Studio patrí aj nižší model ConceptD 5 Pro, ktorý bude dostupný v 15,6” verzii, ako aj v 17,3” verzii s IPS panelom s 4K UHD rozlíšením. V tomto prípade procesory Intel Core 9. generácie až do modelu i7 doplní grafická karta NVIDIA Quadro RTX 3000. Keďže ide o notebook zameraný na tvorivosť, aj jeho displej ponúka presnú reprodukciu farieb vďaka 100 % pokrytiu farebného priestoru Adobe RGB.

Zdroj | Acer

Najlacnejším modelom radu ConceptD Pro je model ConceptD 3 Pro, ktorý popri spomínanom procesore Intel Core i7 ponúkne grafickú kartu NVIDIA Quadro T1000. Keďže ide o niečo menej výkonnú grafickú kartu, notebook sa môže pochváliť nízkou hlučnosťou pod 40 dBA.

Zdroj | Acer

Rodinu Acer ConceptD dopĺňajú modely ConceptD 5 a ConceptD 3, opäť s procesormi Intel Core deviatej generácie siahajúcimi až po model i7, no tentokrát s hráčskymi grafickými kartami až po model NVIDIA GeForce RTX 2060.

Zdroj | Acer

Hráči si budú môcť vybrať medzi 15,6” a 17,3” displejmi, na ktorých druhej strane sa vyniká nová farebná verzia pristine white. ConceptD 3 bude okrem toho dostupný s novou grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1650.

Zdroj | Acer

Dizajnom aj parametrami k týmto notebookom zapadne nový monitor ConceptD CM2241W s 99 % pokrytím farebného priestoru Adobe RGB a obnovovacou frekvenciou 75 Hz. Informácie o cene a dostupnosti nových produktov zatiaľ nemáme.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.