Reklama

Acer Chromebook Spin 713 cieli na náročných používateľov, Spin 311 na študentov

Zdroj | Acer
Stanislav Vinc
Zdroj | Acer
Zdroj | Acer

Nový Acer Chromebook Spin 713 láka na 13,5“ dotykový 2K VertiView displej a vo verzii Enterprise zamieri aj do podnikov. Model Acer Chromebook Spin 311 poteší študentov a menej náročných používateľov najmä nízkou cenou.

Acer Chromebook Spin 713

Prémiovo ladený model s kódovým označením CP713-2W ponúkne konvertibilnú konštrukciu s otočným 13,5“ 2K (2 256 x 1 504 px) displejom s pomerom strán 3:2, ktorý bude chrániť sklo Corning Gorilla Glass. O ozvučenie sa postará dvojica stereo reproduktorov, zatiaľ čo dvojica mikrofónov poslúži pri čoraz populárnejších videohovoroch.

Nový model bude poháňať 10. generácia procesorov Intel Core, ktoré dplní maximálne 16 GB pamäte DDR4 SDRAM a interné úložisko PCIe NVMe SSD s kapacitou 256 GB. Vďaka týmto parametrom a zhruba 10-hodinovej výdrži batérie spadá model Spin 713 do programu Project Athena spoločnosti Intel.

Zdroj | Acer

Jeho šasi spĺňa vojenskú certifikáciu odolnosti MIL-STD 810G, čím ručí za svoju odolnosť voči menším pádom (max. z 122 cm), chladu, horúčave a čiastočne aj vode. V najhrubšej časti má pritom len 16,8 milimetra a váži len 1,37 kilogramu. V ponuke portov má dva porty USB-C (3.2 Gen 1), HDMI, USB 3.0 a čítačku microSD kariet. Nechýba mu ani podpora Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.0.

Acer Chromebook Spin 713 (CP713-2W) bude na európskom trhu k dispozícii už tento mesiac s cenou od 699 €.

Pozrite si

HP rozširuje svoju ponuku Chromebookov o prémiový aj budgetový model

Verzia Enterprise

Samostatná verzia modelu Chromebook Spin 713 s podtitulom Enterprise ponúkne rozšírenú verziu operačného systému Chrome OS – Chrome Enterprise. Táto verzia je obohatená o možnosti jednoduchšej správy zariadení v podniku pre vzdialenú aktualizáciu a konfiguráciu aplikácií.

Acer Chromebook Enterprise Spin 713 bude na európskom trhu dostupný od augusta za cenu od 899 €.

Acer Chromebook Spin 311

Druhý nový model Spin 331 stavia na procesore MediaTek MT8183, vďaka ktorému sa môže nový konvertibil pochváliť až 15-hodinovou výdržou batérie. Prispelo k tomu určite aj použitie menšieho IPS displeja s uhlopriečkou 11,6“. Displej bude samozrejme dotykový a aj v tomto prípade o ochráni sklo Corning Gorilla Glass HD.

Zdroj | Acer

Študenti na pripojenie k online vyučovaniu budú mať k dispozícii širokouhlú kameru a štandardný Wi-Fi 5 modem. Pri písaní dlhších textov by ich mala potešiť vylepšená klávesnica s vysokým zdvihom kláves. Pravým esom v rukáve tohto modelu však bude cena stanovená na 299 €. V predaji bude už tento mesiac.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.