Reklama

Acer Aspire V3 a V5: vyšší výkon, krajší dizajn

Drahomír Piok

Taiwanská spoločnosť Acer predstavila na výstave CeBIT v Hanoveri dvojicu nových notebookov z produktového radu Aspire. Ponúknu širokú škálu modifikácií a LCD panelov od veľkosti 11,6″ až do 17,3″, avšak bez Full HD rozlíšenia. Na trhu sa objavia behom druhého kvartálu 2012, za ceny vraj do 1 000 €.

Acer Aspire V3

Acer Aspire V3

Acer Aspire V3 – vybavenejší súrodenec

Acer po predstavení ultrabookov a naďalej obľubuje klasickú konštrukciu notebookov a myslí na všetkých zákazníkov. Model Aspire V3 bude dostupný vo veľkostiach 14″, 15,6″ a 17,3″ a troch farbách, zlatej, sivej a čiernej. Podľa spoločnosti Acer by jeho optimalizácia hardvéru mala vychádzať z dnešných trendov. Rozlíšenie LCD displeja dosahuje maximálne 1 600 x 900 bodov. Srdcom budú procesory Intel vo verziách Core i3, i5 a i7 spolu s najnovšími GPU od Nvidie. Pevné disky sú kombinované spolu s SSD, pre rýchly chod systému. Výbava ďalej zahŕňa maximálne 8 GB RAM, Blu-ray, HDMI, Bluetooth 4.0 alebo USB 3.0. Do predajní sa dostane v druhom kvartáli. Cena bude začínať na 400 € až po najvybavenejší model s cenovkou 900 €.

Acer Aspire V3

Acer Aspire V5

Acer Aspire V5 – veľký touchpad, výborné rozmery

Ďalší nový prírastok a môže pokojne zaradiť do kategórie polo-ultrabookov. Najmenší 11,6″ model má hrúbku 15 mm a väčšie 14″ a 15″ dosahujú maximálne 21 až 23 mm pri zachovaní mechaniky aj pevných diskov vo vnútri. Spoluprácu Intelu a spoločnosti NVIDIA využil Acer aj tento raz. Notebooky budú vybavované procesormi Core i3 alebo i5, v niektorých prípadoch aj dedikovanou grafickou kartou GeForce GT poslednej série. Špecifikácie ďalej hovoria o USB 3.0, Ethernete, HDMI, Bluetooth, čítačke pamäťových kariet alebo Wi-Fi. Poteší najmä rozmerný touchpad a plnohodnotná klávesnica. Cena bude štartovať medzi 400 € až 450 €. Najvybavenejší model zakúpite približne za 700 €. V obchodoch sa Acer Aspire V5 objaví ešte v lete.

Acer Aspire V5

Acer Aspire V5

Foto: Acer

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.