Reklama

Acer Aspire Switch 12 S je konvertibilný laptop s USB-C

Zdroj | microsoft-news
Marek Šimunek
Zdroj | microsoft-news
Zdroj | microsoft-news

Aj Acer si pre výstavu CES 2016 pripravil niekoľko noviniek. Jednou z nich je aj nový konvertibilný notebook Acer Aspire Switch 12 S. Vďaka konštrukcii si samozrejme môžete užiť rôzne módy pre používanie tohto zariadenia. Nechýba štandardný mód notebooku, prípadne tabletu, či mód „stojan“, ktorý sa hodí na sledovanie multimédií.

Pozrite si

Acer Aspire S13 S5-371 – kvalitný displej a výborná výdrž batérie

Zdroj | microsoft-news

Podobne ako predchádzajúci model s podobným označením, aj Aspire Switch 12 S disponuje 12,5″ displejom, ktorý v tomto prípade ponúka okrem možnosti Full HD rozlíšenia (1 920 x 1 080 px) aj UHD rozlíšenie (3 840 x 2 160 px). O pohon sa starajú procesory Intel Core M šiestej generácie, ktoré sú spárované s 4 GB, prípadne 8 GB operačnej pamäte v závislosti od konkrétneho modelu. Tiež si môžete zvoliť SSD disk s kapacitou 128 GB, prípadne 256 GB.

Zdroj | microsoft-news

Veľkou zmenou je však použitie nového USB-C portu, ktorý je kompatibilný so štandardom Thunderbolt 3. Okrem napájania teda pomocou neho môžete pripojiť aj externý monitor, prípadne prenášať dáta vysokými rýchlosťami. Na rozdiel od nového MacBooku, ktorý je vybavený rovnakým portom však Acer Aspire Switch 12 S ponúka aj dvojicu USB 3.0 portov, micro HDMI konektor a slot pre microSD kartu.

Zdroj | microsoft-news

S vylepšením parametrov stúpla aj cena nového modelu od Aceru. Základný model Acer Aspire Switch 12 S sa bude totiž na americkom trhu predávať za cenu 999 USD.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.