Reklama

Acer Aspire S3 je hrubý iba 13 milimetrov

Dominik Fúsek

Na výstave IFA 2011 v Berlíne naplno vstúpil do segmentu ultrabookov aj taiwanský výrobca Acer. Ako už u tejto spoločnosti býva zvykom, jej výroby ponúkajú podobnú funkčnosť ako konkurencia za zaujímavejšie ceny. Ako sa výrobca popasoval so spracovaním nového a relatívne náročného zariadenia, akým ultrabooky určite sú?

Acer Aspire S3

Podľa všetkého to zvládol vzorne. Unibody telo modelu Aspire S3 je vyrobené z kvalitnej horčíkovej zliatiny, vďaka čomu je zabezpečená nielen vysoká kvalita spracovania, ale aj pôsobivejší vzhľad. Ako každý správny ultrabook, aj Aspire S3 má výrazne zredukované rozmery a hmotnosť. Rečou čísel je to takmer neuveriteľných 13 milimetrov hrúbky a viac než príjemných 1,4 kg hmotnosti. Rozdiely oproti konkurenčnému ASUSu z hliníku sa teda navzájom kompenzujú. Acer však na zobrazovanie používa väčší panel, konkrétne 13-3 palcový (1 366 x 768 b.). Veľmi lákavo vyzerá aj chiclet klávesnica a pomerne veľký touchpad.

Acer Aspire S3

Procesory ultrabookov predstavujú absolútnu špičku energetickej efektivity, rovnako na tom bude aj S-trojka. Výrobca ju v závislosti od konkrétneho variantu vybaví procesorom Intel Sandy Bridge Core i3, i5 alebo i7, pochopiteľne verziami s najnižším tepelným výkonom. Operačná pamäť nadobudne hodnotu 4 GB. Ako úložisko poslúži buď klasický pevný disk, alebo rýchlejšie a do takéhoto zariadenia podstatne vhodnejšie SSD-čko. Výrobca sa pochválil dvoma nadštandardnými funkciami. Prvou je Acer Green Instant On – spustenie systému z režimu spánku už za 1,5 sekundy. Druhá, Acer Instant Connect, pripojí notebook na bezdrôtovú sieť už za dve sekundy. V zozname štandardných funkcií jasne svieti podpora extra úsporného Bluetooth v novej verzii 4.0+HSR (konečne!) či kvalitnejší zvuk Dolby Home Theater. Na trh sa novinka dostane pravdepodobne už tento mesiac, cena sa pohybuje od 799 € do 1 199 €.

Acer Aspire S3

Foto: thisismynext.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.