Reklama

Acer Aspire One 722: najväčší netbook s AMD Brazos

Števo Porubský

Acer len nedávno predstavil najnovší model série One, teda miniatúrnych netbookov, ktoré sú aj u nás dobre známe. Poslednou novinkou je však poriadne prerastený model Aspire One 722. Nejde však o jeho hmotnosť, ale displej.

 Acer Aspire One 722

Práve displej bol kedysi smerodajným faktorom, ktorý udával, či je prenosný počítač notebook alebo netbook. Nielen Acer však vyslyšal prosby a požiadavky zákazníkov a na trhu sa čoskoro objaví model Aspire One 722, ktorému výrobca nadelil až 11,6-palcový displej. Ten ponúkne rozlíšenie úctyhodných  1 366 x 768 bodov, takže bude jemnejší ako mnohé klasické notebooky s 13 a viac palcami. Samozrejmosťou je LED podsvietenie pre šetrenie miesta a energie. Fyzické parametre novinky nie sú zatiaľ známe, no isté je, že o hardvér sa postaralo AMD so svojím čipom C-50 APU. Za nič nehovoriacou skratkou sa ukrýva dvojjadrový procesor s taktom 1 GHz a integrovanou grafikou Radeon HD 6250 v jednom čipe. Okrem iného to znamená aj šetrenie energie, ale novinke nebude robiť problém ani HD video či podpora DirectX 11.

 Acer Aspire One 722

VÝBAVA ÚPLNE STAČÍ

Novinka sa okrem týchto parametrov od ostatných netbookov v takmer ničom neodlišuje. Operačným systémom bude Windows 7, na pripojenie k internetu poslúži Ethernetová prípojka či Wi-Fi modul b/g/n. Samozrejmosťou je aj Bluetooth, HDMI konektor či niekoľko USB portov. Výhodou oproti konkurencii s 10-palcovými displejmi je i viac miesta na klávesnicu, ktorú sa výrobca snažil zväčšiť na maximum. Veď si len pozrite jej detail na obrázku a pochopíte. S takouto výbavou je veľký netbook pre mnohých tým najvhodnejším riešením, hlavne pre študentov, ktorí nechcú nosiť veľkú opachu, hoci aj poriadne výkonnú. Medzi drobnosti, ktoré potešia bude patriť určite i touchpad s multitouch funkciou či lepšia výdrž batérie – 7 hodín aktívnej práce. Škoda len absencie 3G/HSPA modulu pre dokonalú mobilitu. Hoci bola novinka predstavená v nápadnej modrej farbe, na pultoch by sa mali objaviť i ďalšie. Cenu ani dostupnosť však výrobca nezverejnil.

Acer Aspire One 722

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.