Reklama

Acer Aspire E11 a V11 sú kompaktné a tiché notebooky bez ventilátora!

Marek Šimunek

Acer tvrdí vo svojej tlačovej správe, že dvojica jeho noviniek Aspire E11 a Aspire V11 prináša dizajn, vďaka ktorému sa odlíšite od davu. Či je tomu tak, necháme na vás, isté však je, že novinky sa od davu odlišujú minimálne svojim systémom chladenia.

Acer Aspire E11

Dva nové notebooky Acer Aspire E11 a V11 prichádzajú s 11,6″ displejom, ktorý ponúkne HD rozlíšenie (1 366 x 768 pixlov) a jediným rozdielom medzi nimi je možnosť ovládania operačného systému Windows 8.1 pomocou dotyku v prípade modelu Aspire V11. Novinky od Aceru prinášajú aj nový dizajn označovaný ako FlowCurve. Vďaka nemu si používatelia budú môcť okrem zaujímavého vzhľadu užívať aj rovnako veľkú klávesnicu ako v prípade 13,3″ modelov. Acer Aspire E11bude navyše dostupný v štyroch farebných verziách. Na výber budete mať striebornú verziu (Cool Silver), rúžovú (Rhodonite Pink), hnedú (Tiger’s Eye Brown) a modrú (Quartz Blue). Model Aspire V11 však bude v predaji iba v dvoch farebných verziách.

V skutočnosti sa však dvojica noviniek od davu odlišuje niečim iným, ako je dizajn. Oba modely totiž disponujú konštrukciou bez ventilátora! Pri bežnom používaní by tak mali byť takmer nepočuteľné a navyše aj chladné. To, či tomu tak skutočne je, uvidíme až v reálnom teste. Isté však je, že hrúbka 21,2 milimetra a hmotnosť 1,29 kilogramu ich predurčuje na časté prenášanie. Keďže dvojica noviniek je určená najmä študentom, tí ocenia 1 TB pevný disk. O pohon operačného systému sa budú starať procesory Intel Celeron a Intel Pentium, ktoré budú mať k dispozícii 8 GB operačnej pamäte. O konektivitu a pripojenie periférii sa okrem Ethernet LAN a Wi-Fi bude starať aj čítačka SD kariet, či dvojica USB 2.0, doplnená jedným USB 3.0 portom, ktorý je spolu s HDMI konektorom umiestnený na zadnej strane.

Acer Aspire E11

Samozrejme, ku každému modelu Acer Aspire E11 a V11 získate aj prístup ku cloudovej službe AcerCloud, v ktorej môžete mať vďaka samostatným aplikáciám Acer Photo, Acer Docs, Acer Media a Acer Remote Files uložené svoje súbory. Bohužiaľ spoločnosť Acer zatiaľ mlčí o cene, ako aj dostupnosti nových modelov Acer Aspire E11 a V11.

Acer Aspire E11

Foto: Acer

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.