Reklama

Acer Aspire AS8943G Series: maximalista s maximálnym výkonom a dizajnom!

Števo Porubský

Ázijský Acer predstavil verejnosti svoj pravdepodobne najvybavenejší notebook, ktorý nielen vyzerá, ale aj maká. Špičkový notebook je skôr stolový počítač, no aj napriek tomu si zaslúži obdiv. Hliníkové telo, výkonné vnútro, kryštálový displej… čo viac si priať?

 Acer Aspire AS8943G Series

Na prvý dotyk je jasné, že vývojári z Aceru sa poriadne pohrali a vytvorili veľmi elegantné šasi, ktoré je tvorené prevažne ľahkým, ale odolným hliníkom. Pod ním sa ukrýva obrovský 18,4-palcový Full HD (1 920 x 1 080 b.) LED displej s označením CineCrystal, ktorý je mimochodom ukrytý pod ešte väčším sklom od okraja veka po okraj. Druhou všímavou novinkou je multitouch touchpad s možnosťou ovládania multimédií pomocou dotyku – pod priehľadným krycím sklom sa rozsvietia ovládacie ikony. Samozrejmosťou je plnohodnotná QWERTY klávesnica s veľkými klávesmi. Nielen po zapnutí, ale už pri prvom obhliadnutí narazíte na 5 reproduktorov a miniatúrny subwoofer – Dolby CineSurround Sound. A veľkosť a hmotnosť? Tú výrobca radšej ani neprezradil.

 Acer Aspire AS8943G Series

Interiér notebooku je na tom tiež viac ako dobre. Srdce notebooku-monštra tvorí Intel Core i7 Quad Core procesor s rôznymi frekvenciami. Tomu pomáha klasicky 4 alebo 8 GB RAM pamäť, no extrémisti si môžu dokúpiť až 16 GB RAM-ku. O nič horšie na tom nie je ani grafika ATI Mobility Radeon HD5850 s 1 GB pamäťou. Prekvapivý je len 500 GB pevný disk. Veď do takéhoto obra by sa zmestili aj dva. Z ostatných, bežných, drobností, nechýba Blu-ray mechanika, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bleutooth, HDMI, USB, Gigabit Ethernet či eSATA konektor, 1,3 Mpx webkamera, čítačka kariet a odtlačkov prstov, 3,5 mm A/V konektor a mnoho iných. Toto monštrum sa už pomaly dostáva na pulty svetových trhov. Jeho cena začína na 1549,99 USD za najmenej vybavený stroj, no už aj ten ponúka dostatok výkonu. Od tých cca 1240 € to nie je zlé, no neviem si predstaviť toto nosiť v kapse so sebou.

 Acer Aspire AS8943G Series

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.