Reklama

Acer Aspire AG7750 Predator: hráči, tešte sa...

Števo Porubský

Acer v poslednom čase prilieva do konkurenčného ohňa jednu špičkovú novinku za druhou. Naposledy to bol notebook Aspire AS8943G (Acer Aspire AS8943G Series: maximalista s maximálnym výkonom a dizajnom!), tesne po ňom bol predstavený aj tento špičkový stolný počítač s názvom výstižne priliehajúcom k jeho zovňajšku.

Acer Aspire AG7750 Predator 

Ako zo sci-fi filmu vyzerá už na prvý pohľad exkluzívna skrinka nového modelu Aspire AG7750-U2222 Predator. Dizajn však určite nesadne každému, no nie každému je novinka aj určená. Najnovší „predátor“ je zameraný na náročných hráčov najnovších počítačových hier, ktoré sa v niektorých prípadoch približujú svojím spracovaním realite. Na jej vytvorenie je potrebný aj poriadny výkon. Naviac je možné si reálnosť hier vychutnať aj pomocou 3D technológie, ktorá nechýba ani tomuto delu. Ale pekne poporiadku. Vnútro Predatora je dostatočne veľké na to, aby doňho výrobca mohol vložiť to najlepšie čo ponúka súčasný trh. Jadrom je špičkový štvorjadrový Intel Core i7 930 Quad-Core. Sekundovať mu môže až 12 GB DDR3 RAM pamäti. Najzaujímavejšou novinkou je grafická karta NVIDIA GeForce GTX 470 a podpora 3-way SLI na matičnej doske. Tá umožní na základnú dosku pripojiť ešte ďalšie dve grafiky. Výkon troch grafík a podpora DirectX 11, NVIDIA CUDA a PhysX postačí aj na tie najnáročnejšie hry súčasnosti a určite aj blízkej budúcnosti.

Acer Aspire AG7750 Predator

 

3D realita na maximum

Tento herný potenciál ešte výraznejšie využijete vďaka možnosti 3D zobrazenia vďaka NVIDIA 3D Vision technológii a pribalených 3D okuliaroch. Samozrejmosťou je úprava 2D obrazu na 3D obraz. Na dostatok miesta je pripravený 1,5 TB hot-swap SATA pevný disk, no môžete si pripojiť ďalšie tri disky do celkovej kapacity 8 TB! Full HD filmy teda nebudete musieť prehrávať len na Blu-ray mechanike, ale aj priamo z disku bez toho, aby ste mohli naň nahrať jeden-dva filmy a nič viac. Filmy, hry, ale aj hudbu si prípadne vychutnáte vďaka 7.1 kanálovému zvuku s technológiou EAX 5.0. Drobnosti ako množstvo USB portov, HDMI, eSATA, 2x DVI-D, TV-out, Wi-Fi, Bluetooth, čítačka kariet a pod. snáď opisovať ani netreba. V novinke nájdete naozaj všetko potrebné a určite aj niečo naviac. Cena tohto stolového monštra začína na 1 999 USD, teda okolo 1 600 €.

Acer Aspire AG7750 Predator

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.