Reklama

Acer Aspire 1551: ultra-kompaktný šprintér

Roman Calík

Počítače sú súčasťou nášho každodenného života či už doma alebo v práci, dokonca aj na cestách. Vysoké nároky kladené na prenosné počítače, alebo notebooky nútia dizajnérov robiť takmer zázraky. Je ním aj 1551-ka?

Acer Aspire 1551

Nový Aspire sa radí do skupiny ultrakompaktných prenosných počítačov. So svojou hrúbkou približne 2,5 cm, hmotnosťou 1,4 kg a uhlopriečkou obrazu 11,6” sa zmestí do takmer každej tašky. Čipová sada AMD M880G obsluhuje dvoj-jadrový AMD Turion II Neo procesor s frekvenciou 1,5 GHz a k dispozícii má až 4 GB operačnej pamäte typu DDR3. Displej Acer CineCrystal  s rozlíšením 1366 x 768 obrazových bodov a podsvietením LED vám vďaka grafickému adaptéru ATI Radeon HD 4225 prinesie maximálny herný a filmový zážitok. Vstavaný HDMI konektor určite rozšíri možnosti pripojenia k iným audiovizuálnym zariadeniam. Na ukladanie vašej práce, videí, či hudby vám zase poslúži pevný disk s kapacitou až 640 GB v závislosti od výbavy.

Acer Aspire 1551

Do iných sietí sa môžete pripojiť pomocou vstavanej Wi-Fi antény, Bluetooth alebo Gigabit LAN. Ďalšiou výbavou Aspire 1551 je už spomenutý HDMI port, zabudovaná webkamera, mikrofón, alebo čítačka pamäťových kariet. Veľmi pozitívna je informácia, že notebook vám vydrží pracovať až 5 hodín pri použití 6-článkovej batérie. Tohto mazlíčka môžete dostať v niekoľkých rôznych farbách, čo prispeje k tomu, aby ste si ho zamilovali ešte viac. Je už v predaji, takže: Hurá na nákup!

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.