Reklama

Acer Apire S3: ultrabook, ktorý vás osloví nielen svojou cenou

Marek Šimunek

Spoločnosť Acer tento týždeň vo svojej tlačovej správe uviedla, že začína na americkom a kanadskom trhu s predajom svojho nového ultrabooku Acer Aspire S3-951, ktorý prvý raz verejnosti predstavila počas výstavy IFA 2011 v Berlíne. Asus Aspire S3 je vynikajúcim spoločníkom na cesty vďaka odolnému telu z magnézia a hardvéru, ktorý poskytne dostatok priestoru pre každodennú prácu a zábavu.

Acer Aspire S3-951

Ultrabooky, ako nová trieda supertenkých a ľahkých notebookov sa budú objavovať stále častejšie a takmer každý z popredných výrobcov notebookov v nich vidí veľký potenciál. Po spoločnosti Asus, ktorá tento týždeň predstavila dvojicu nových ultrabookov prichádza na scénu aj spoločnosť Acer. Jej želiezkom v ohni by mal byť nový model Acer Aspire S3-951, ktorý sa tento týždeň začne predávať na americkom a kanadskom trhu. Verejnosti Acer prvý krát tento model ukázal počas medzinárodnej výstavy IFA 2011 v Berlíne. Notebook podobnej konštrukcie a výkonu ocenia najmä častý cestovatelia a to vďaka telu zo zliatiny hliníka a magnézia, ktoré podstatne lepšie odolá útrapám prenášania ako bežné plastové notebooky. Rovnako sú cieľovou skupinou ultrabookov užívatelia, ktorým nepostačuje výkon netbooku ale na druhej strane rozmery a najmä váha bežných notebookov ich obmedzujú vo flexibilite. Acer Aspire S3 pritom vašu batožinu zaťaží 1,4 kg váhy a 1,75 cm hrúbky, čo je v tomto prípade viac ako prijateľná hodnota. O dostatok výkonu sa postará procesor Intel Core druhej generácie s presným označením i5-2467M a taktom 1,6 GHz s možným Turbo režimom a následným nárastom frekvencie až na  2,3 GHz. Procesoru sekunduje operačná pamäť DDR3 s veľkosťou 4 GB.

Acer Aspire S3-951

Dostatočný grafický výkon na takto malý notebook poskytne integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 3000, ktorá si zo systémovej pamäte požičia 128 MB. Obdobne ako v prípade MacBooku Air nájdete aj v tomto ultrabooku od Aceru 13,3″ displej, ktorý ponúkne rozlíšenie 1 366 x 768 bodov. Zaujímavo je vyriešený pevný disk, ktorý pri zachovaní nízkej ceny ponúkne dostatočnú rýchlosť spolu s priestorom pre uloženie vašich informácií. V ultrabooku Acer S3 totižto nájdete systémový SSD disk s kapacitou 20 GB, ktorý bude primárne určený pre váš operačný systém, spolu s 320 GB pevným diskom pre poskytnutie dostatočného priestoru pre všetky vaše súbory. Podľa vyjadrení spoločnosti Acer by mala integrovaná trojčlánková batéria udržať tento ultrabook pri živote po dobu šiestich hodín. Oveľa zaujímavejšie ako výdrž samotná znie hodnota 50 dní v režime spánku, ktorý je spoločnosťou označovaný ako Deep Sleep. Ak svoj notebook uspíte môžete na ňom pracovať už za dve sekundy od otvorenia alebo po šiestich sekundách ak bol Acer S3 v režime Deep Sleep. Nový model sa tento týždeň začína predávať na americkom trhu za 899 USD (654,91 €), pričom cena a ani dostupnosť na našom trhu nebola doposiaľ oznámená.

Foto: Acer

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.