Reklama

Acer AC700 stlačí ceny Chromebookov

Dominik Fúsek

Keď Google predstavoval svoj operačný systém Chrome, hovoril o použití v ultralacných netbookoch. Hoci cena nedávno uvedeného Samsungu hovorí skôr o opaku, hneď druhý chromebook prináša malé zlepšenie – totožnú výbavu ponúka o 50 € lacnejšie.

Acer AC700

Acer AC700 je ešte len druhým netbookom s operačným systémom Chrome. Tento fakt dosvedčuje nielen jeho cena, ale aj výbava – ide skôr o akýsi ukážkový model, než o masovku pre bežných ľudí. Cena 350 $ za Wi-Fi model (a pravdepodobne rovnaká v eurách) ho predurčuje skôr do rúk nedočkavých fanúšikov OS od Googlu, ako bežným ľuďom. Kto však tento systém založený na cloud službách pozná, určite si radšej počká na model s integrovaným 3G modulom, s ktorým majú chromebooky oveľa väčší zmysel. Ten bude samozrejme o niečo drahší. Predaj sa v týchto dňoch začína v USA, o niečo neskôr sa dočkáme aj u nás.

Acer AC700

Pokiaľ sa pre Acer rozhodnete, získate za svoje peniaze high-end netbook. Výbava zahŕňa 11,6“ HD displej, dvojjadrový procesor Intel Atom N570 (1,66 GHz), 2 GB DDR3 RAM, 16 GB SSD úložisko (väčšina dát bude aj tak na vzdialenom úložisku), 1,3 Mpx webkameru, dvojicu USB 2.0 portov, jeden HDMI konektor, čítačku pamäťových kariet a za príplatok aj 3G modul. Operačný systém sa chváli aj spustením skôr než za 10 sekúnd. Acer AC700 sa teda môže porovnávať s najvybavenejšími netbookmi na trhu. Tie však aj napriek drahej licencii OS Windows 7 stoja približne rovnakú cenu. Nezabúdajme ani na dodatočné náklady na dátový balík. Záver je teda jednoznačný – na kúpu chromebooku je ešte priskoro.

Acer AC700

Foto: engadget.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.