Reklama

Absolútne ekologický e-bike? To je predsa bambusový e-bike!

Zdroj | Diodra
Michal Sobek
Zdroj | Diodra
Zdroj | Diodra

Rumunská spoločnosť Diodra sa rozhodla na trh priniesť zaujímavý e-bike, ktorého rám je tvorený z bambusového dreva. Model S3 má aj úžasne nízku hmotnosť.

Nebudeme vás dlho napínať, hmotnosť celého e-biku je skvelých 15,45 kilogramu, pričom laminovaný bambus je spojený s hliníkovou hlavovou trubkou a sedlovou trubkou.

Zdroj | Diodra
Obsah pokračuje pod reklamou

Samotný výrobca argumentuje, že bambus je odolný voči poveternostným vplyvom dvojzložkovým náterom, ako aj tromi vrstvami laku. Tento materiál navyše účinne tlmí vibrácie, takže jazda bude ešte pohodlnejšia.

O pohon sa stará 250-wattový motor, ktorý ale dokáže vyvinúť výkon až 500 W, pričom maximálna rýchlosť je na európskom trhu obmedzená na 25 km/h, ale na americkom trhu je na úrovni 32 km/h.

Zdroj | Diodra

K dispozícii sú aj tri jazdné režimy a snímač krútiaceho momentu. Motor namiesto reťaze využíva jednorýchlostné hnacie ústrojenstvo. Batéria má kapacitu rovných 300 Wh, čo by podľa slov výrobcu malo stačiť na prejdenie až 100 kilometrov na jedno nabitie v najekologickejšom režime.

Bambusový model Diodra S3 sa predáva aktuálne za sumu 2 199 eur, čo vlastne predstavuje zľavu 700 eur z maloobchodnej ceny 2 899 eur.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.