Reklama

Dizajnový SodaStream Art je teraz o takmer tretinu lacnejší!

Zdroj | SodaStream
Števo Porubský
Zdroj | SodaStream
Zdroj | SodaStream

Výrobník sódy síce nie je technologická novinka ani lahôdka, no výrobca SodaStream si na tých tohtoročných novinkách dal záležať a pôsobia veľmi luxusne. Model Art k tomu pridáva aj nezvyčajný spôsob dávkovania CO2.

SodaStream navyše pridala aj inovatívny systém úchytu nielen samotnej fľaše, ale aj bombičky. Tá je pre tohtoročné modely (a všetky novšie) úplne nová. Ružová.

Zdroj | SodaStream
Obsah pokračuje pod reklamou

Hoci bombička vydrží rovnako dlho (80 l), vraj bolo otravné jú skrutkovať do zadnej časti výrobníka. SodaStream vymyslela rýchloupínací systém, do ktorého stačí obrovskú bombičku zasunúť a mechanizmus zaistiť. Žiadne sktrutkovanie a je to ešte rýchlejšie. Nová bombička má rovnaký tvar, len jej hlava je iná. A iná je aj farba (ružová), aby ju bolo možné rýchlo a jednoducho odlíšiť od tej pôvodnej modrej.

Čo sa ale samotného výrobníku týka, je to dizajnová lahôdka. Namiesto mechanického či elektronického tlačidla má model Art na bočnej strane páku v štýle luxusných manuálnych kávovarov. Môže ale pripomínať aj páky za barovými pultami.

Do výrobníka stačí nový typ fľaše iba zasunúť a zatlačiť smerom k základni. Zaujímavé je, že fľaša nie je pri výrobe sódy položená na podstavci, ale visí vo vzduchu. Fľaša má objem 1 liter a slúži na výrobu 820 ml sódy. Okrem základnej rysky je na nej aj ryska na dolievanie koncentrovaných dochucovadiel a sirupov od SodaStream či PepsiCo. Fľaše je možné umývať aj v umývačke, po zničení je možné dokúpiť si ďalšie.

A to najlepšie, ak do domácnosti či kancelárie kupujete balenú stolovú vodu, už nemusíte. Namiesto toho vám stačí raz za čas vymeniť bombičku. Vydržať by mala na 80 litrov sýtenia. Upozorňujeme, že sóda nie je minerálna voda. Je to vlastne čistá voda z vodovodu, do ktorej je napustený CO2. Liter sódy zo SodaStram stojí zhruba 10-12 centov. To je menej ako záloha za samotnú PET fľašu.

Zdroj | SodaStream

Mimochodom, SodaStream už spustilo BlackFriday a akýkoľvek produkt z e-shopu môžete mať o 23 % lacnejšie. My sme však našli SodaStream Art Black lacnejší o takmer tretinu. Namiesto oficiálnej ceny 139 € vás teraz môže stáť len čosi vyše 97 €. V predaji je aj model Art v bielej farbe.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.