Reklama

AAXA M2 Micro projektor: Lepšie to zatiaľ nejde

Drahomír Piok

Spoločnosť AAXA prichádza opäť po modely AAXA M1 Ultimate s novým a lepším ultra prenosným pico projektorom. Od svojho predchodcu sa odlišuje na prvý pohľad zvonku alebo zvnútra. Zmizli nepekné hranaté tvary a zastaraný dizajn nahradila moderná konštrukcia s lesklým plastom. Vnútornosti projektora boli až na pár výnimiek kompletne renovované a na trh prichádza dôstojný nasledovník, ktorý sa vo svete určite nestratí.

AAXA M2 Micro projektor

Na základe LCOS technológie ponúka nová M2-ka 30 snímkou za sekundu a rozlíšenie XGA (1024 x 768 pixelov), kde nepozná vo svojej triede premožiteľa. Za jasný kontrastný pomer 2000:1 a svietivosť až neuveriteľných 100 lumenov sa určite hanbiť nemusí. Navyše so zdrojom svetla M2 Triple LED Lamp, ktorý má životnosť minimálne 15 000 hodín sú farby vernejšie, sýtejšie a obraz je o to kvalitnejší. Projekčný uhol zviera 33,4° a maximálny premietaný obraz sa z minulého modelu, kde to bolo 100 cm prehupol až na 100“, čo je o 2,5x viac. Premieta sa v pomere strán 4:3. Všetko ale berie svoju daň, a tak tento projektor bez externého napájania neužijete. Našťastie v jeho dobrej mobilite už nič nebráni. Projektor sa dá ovládať buď pomocou tlačidiel na jeho vrchnej časti, alebo aj pohodlne s diaľkovým ovládaním v ruke. Základný firmware nie je v slovenskej lokalizácií (angličtina, čínština), no na oplátku dokáže spracovávať a prehrávať fotografie, videá a hudbu bez potreby iného multimediálneho zariadenia, len čítaním z jeho vnútornej 1 GB pamäti, microSD karty alebo zo zariadenia pripojeného v USB konektore (USB on-the-Go). Podporované formáty sú MP4, MP3, WMA, OGG, WAV, AVI, WMV, SMV, BMP, JPG, GIF a súbory TXT.

AAXA M2 Micro projektor

Tento malý projektor vás pri cestách svojou váhou určite veľmi obťažovať nebude, nedostala sa ani cez 0,5 kg. Veľkosťou sa síce do vrecka nezmestí, ale nie je to žiaden objemný prístroj, posúďte sami, jeho rozmery sú 132 x 125 x 47 mm. Hlučnosť pri projekcii sa pohybuje okolo 30 db. Na tele nájdeme okrem spomínanej microSD čítačky, USB aj VGA, no aj moderný HDMI konektor. Pre zvuk poslúži už štandardne 3,5 mm audio konektor, ktorý môžeme využiť pre slúchadlá, ale aj pre externé reproduktory. Tie vstavané využijete iba z nutnosti, pretože sú síce stereo, ale s výkonom iba 1W. Tento sympatický a neodmysliteľný doplnok moderných kancelárií dostanete aj s nastaviteľným stojanom. V predaji ho nájdete za cenu 369 USD, čo je približne 280 €.

AAXA M2 Micro projektor

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.