Reklama

AAXA M1 Ultimate: Najjasnejší projektor svojej triedy

Drahomír Piok

Menej známy výrobca projektorov, spoločnosť AAXA, predstavila nový pico projektor M1. Je obalený v brúsenom hliníkovom puzdre s malým touchpadom na vrchu. Jeho dizajn je striktne konzervatívny. Od predchodcu sa veľmi nezmenil, ale po technickej stránke tu a tam niečo pribudlo. Hlavným lákadlom bude na svoje rozmery úžasný jas, až 75 lumenov, no na druhú stranu veľkou prekážkou môže byť jeho napájanie, nemá totiž vstavanú batériu.

aaxa m1 ultimarte micro projector

Tento ľahko prenosný projektor má natívne rozlíšenie SVGA (800 x 600 pixelov) a dostatočný jas 75 lumenov. Keby nebolo limitujúceho faktora používať externú batériu alebo priame napájanie zo siete, bol by to bezkonkurenčný model. Kontrastný pomer sa môže pochváliť 1000:1 a maximálnou hlučnosťou 22 dB. Veľkosť projekcie stačí na malé prezentácie, prezentovaný obraz sa môže pohybovať od 10 do 100 cm v pomere strán 4:3 s manuálnym zaostrovaním. Životnosť použitej LED diódy má byť 15 000 hodín. Ak sa vám nebude chcieť ovládať projektor jeho dotykovým ovládaním, môžete použiť pribalený diaľkový ovládač. V balení ešte nájdeme ďalšiu užitočnú vec, ktorou je stojan, žiaľ externú batériu nie. Projekčný uhol je 33,4 °.

aaxa m1 ultimarte micro projector

Pre zvuk má novinka aj zabudovaný reproduktor o výkone 1 W, ale aj štandardný 3,5 mm audio konektor. Prístroj disponuje 1 GB vnútornej pamäte pre ukladanie súborov a tiež aj vstupom pre SDHC karty a miniUSB. Video výstup môže byť realizovaný cez kompozitný konektor alebo 15-pinové VGA. Do pozornosti sa začína dostávať vďaka Nokii N8 aj znovu objavená funkcia USB On-The-Go, ktorú tu tiež nájdeme. Systémové menu má byť veľmi jednoduché a prehľadné, no v slovenčine ho neuvidíme. Firmware sám rozpozná a prehrá súbory typu AVI, MP4, MP3, RMVB, RM, DAT, JPG. Rozmermi sa projektor zmestí akurát tak do dlane, má 112 x 105 x 46 mm a váži 1 libru, čiže približne 453 gramov. Spotreba projektora je 30 W a s pripojenou externou Li-ion batériou od AAXA vydrží jeden a pol hodiny. Momentálne sa cena pohybuje na stránke výrobcu na veľmi výhodnej úrovni, a to len 299 dolárov (cca 216 €).

aaxa m1 ultimarte micro projector

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.