Reklama

A máme tu zase najtenší smartfón na svete, je to Vivo X5Max

Marek Šimunek

Vivo X5Max

Ako tenký smartfón je ešte reálne použiteľný. Už dnešné placky s rozmermi pod sedem milimetrov sú tak extrémne tenké, že človek má pocit, že ho môže zlomiť kedykoľvek. Nehovoriac o výtvoroch, ako je napríklad Gionee Elife 5.1 s hrúbkou 5,15 mm, alebo Oppo R5 s hrúbkou extrémnych 4,85 mm. Avšak to, čo predstavil čínsky výrobca Vivo je už doslova extrém. Ich novinka s názvom Vivo X5Max totiž podliezla aj súčasného rekordmana v podobe smartfónu Oppo R5. Jeho hrúbka je neuveriteľných 4,75 mm! Ak to takto pôjde ďalej tak čoskoro sa nám budú smartfóny lámať, ako slané tyčinky.

Vivo X5Max

Prekvapením je však to, že Vivo sa podarilo do tak tenkého tela vtesnať celkom slušnú dávku hardvéru. Ultratenký smartfón s hliníkovým rámom ponúkne 5,5“ Full HD displej s technológiou Super AMOLED. Na základnej doske, ktorá má hrúbku len 1,7 mm nájdete osemjadrový a 64-bitový procesor Qualcomm Snapdragon 615, 2 GB operačnej pamäte a 16 GB integrovaného úložisko. Bojíte sa, že sa v takto tenkom smartfóne už nenašlo miesto pre slot na microSD kartu? Nemusíte, Vivo X5Max totiž ponúkne duálny slot! Môžete do neho umiestniť micro SIM kartu v kombinácii s microSD kartou, alebo smartfón využívať ako Dual SIM, s dvojicou micro SIM a nano SIM kariet.

Vivo X5Max

Vivo X5Max

Istou obavou určite bude výdrž batérie, ktorá klesá rovnako ako hrúbka smartfónov. X5Max ponúkne batériu s kapacitou 2 000 mAh a Vivo tvrdí, že bez problémov udrží smartfón pri živote počas jedného celého pracovného dňa. Na tele smartfónu však nájdete miesto, ktoré je o približne 2 mm hrubšie, ako zostatok. Týmto miestom je objektív fotoaparátu s rozlíšením 13 Mpx a svetelnosťou f/2.0. Okrem neho nájdete na X5Max aj webkameru s rozlíšením 5 Mpx. Spoločnosti Vivo sa aj pri takto tenkom smartfóne podarilo umiestniť do zariadenia plnohodnotný 3,5 mm audio konektor, takže na rozdiel od rekordmana v podobe Oppo R5 sa nebudete musieť spoliehať na adaptér pre microUSB konektor.

Vivo X5Max

Operačným systémom novinky bude Android 4.4.4, ktorý sa bude skrývať pod grafickou nadstavbou FuntouchOS 2.0. Okrem tohto všetkého však X5Max ponúkne aj veľmi dobrú audio výbavu, ktorej základom je audio procesor Yamaha YSS-205X, prevodník Sabre ES9018K2M DAC a dvojica zosilňovačov Sabre ES9601 a OPA1612. Práve vďaka tomu sa môže X5Max pýšiť špecifikáciou Hi-Fi 2.0.

Vivo X5Max

Vivo X5Max je samozrejme určený pre domáci čínsky trh, kde sa začne predávať už zajtra. Jeho cena je v prepočte menej ako 400 eur. Informácie o tom, či spoločnosť Vivo plánuje uvedenie novinky aj v Európe známe nie sú. Veríme však, že aj napriek extrémne tenkému telu, by si X5Max našiel dostatok záujemcov aj na našom trhu.

Vivo X5Max

Foto: Vivo

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.