Reklama

A KDE JE ŠOFÉR?! Tak takto vyzerá budúcnosť BMW

Roman Calík

Boli sme ako jediná redakcia zo Slovenska pri tom, ako spoločnosť BMW Group slávnostne otvorila v Unterschleißheime (Mníchov) areál autonómnej jazdy BMW Autonomous Driving Campus.

Začiatkom apríla 2018 BMW Group pustila novinárov do nového areálu autonómnej jazdy BMW – Autonomous Driving Campus. Tu sa tvorí budúcnosť a naplno sa už dnes pracuje na autonómnych automobiloch. Celkovo BMW zamestnáva na jednom mieste približne 1 800 inžinierov, ktorí pracujú v úplne nových priestoroch v malých tímoch (cca. 8 ľudí), aby vyriešili všetky úlohy týkajúce sa autonómnej jazdy.

Pozrite si

BMW akceleruje vývoj autonómnych áut

Vo vnútri nebolo možné fotografovať ani nahrávať videá, no predstavte si ultra moderné kancelárie. Dominuje v nich biela farba v kombinácii s modrou. Tím, ktorý chce reálne vyskúšať to, čo navrhli alebo vyriešili – zíde výťahom do garáží, kde sa údaje nahrajú do špeciálne upravených testovacích áut. Ak je to nutné, testuje sa aj v reálnej cestnej premávke. To sme žiaľ nezažili.

Sedeli sme síce v aute pripravenom na autonómnu jazdu najvyššieho levelu 5, ktorých má aktuálne BMW k dispozícii 25 (celkovo je upravených 40 vozidiel, 15 z nich však spĺňa level 3). Sú to špeciálne upravené modely BMW 7 s desiatkami senzorov, 2 radarmi, 5 lidarmi či 11 kamerami a plným kufrom technológií.

To čo sme zažili si môžete pozrieť v našom novom videu 🙂

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.