Reklama

Ako na inštaláciu fotovoltiky s riešením od Huawei? [video]

Roman Calík

Viete, že súčasné fotovoltické panely sú natoľko efektívne a odolné, že aj malá fotovoltická elektráreň dokáže vyrábať pomerne slušné množstvo elektrickej energie? Pre domácnosti ideálne voľba.

Ak sa zaujímate o fotovoltiku, pozrite sa, ako sa na strechu naištalovalo 20 panelov, čo vo výsledku tvorí 10,2 kWp inteligentnú elektráreň s využitím najmodernejších technológií.

Pripravili sme pre vás video, kde vám ukážeme ako prebieha inštalácia modernej fotovoltiky pre domácnosť. Pri výbere správneho riešenia pritom nestačí vybrať len kvalitné fotovoltické panely, dôležitá je aj technológia, ktorá sa stará o výrobu elektrickej energie a o jej distribúciu v domácnosti. V riešení, ktoré uvidíte nechýbajú ani tzv. optimizéry od Huawei. Laicky povedané, je to krabička, vďaka ktorej z vašej fotovoltiky vyťažíte maximum. Odbornejšie povedané, je to špeciálne zariadenie, ktorého hlavnou úlohou je maximalizovať výkon každého panelu nezávisle od ostatných. Takto môžete získať kľudne aj o 30% viac energie pre vašu domácnosť a spotrebiče, v porovnaní s bežnou inštaláciou!

Obsah pokračuje pod reklamou

Každá fotovoltika obsahuje aj trojfázový menič, čiže zariadenie, ktoré premieňa jednosmerný (DC) prúd, ktorý produkujú fotovoltické panely, na striedavý prúd (AC), ktorý buď využívajú elektrické zariadenia v domácnosti, alebo sa posiela do rozvodnej siete, do virtuálnej batérie. Aj tu vo videu uvidíte jeden z najmodernejších meničov od Huawei SUN2000-10KTL-M1.

Súčasťou striedaču sú aj ochranné prvky a mechanizmy, ktoré chránia panely i elektrickú inštaláciu pred akýmikoľvek problémami. V prípade problémov sa vypínajú poistky a elektráreň je odpojená od zvyšku inštalácie.

Súčasťou systému, ktorý uvidíte vo videu, je aj smart meter Huawei EMMA (Energy Management Assistant), čo je inteligentný asistent energetického riadenia. Je to zariadenie, ktoré slúži na optimalizáciu spotreby energie v domácnostiach vďaka svojej inteligencii vo vnútri. Ak k nemu pripojíte napríklad inteligentnú nabíjačku, alebo iné inteligentné spotrebiče, maximalizuje tok energie aktuálne vyrábanej fotovoltickým systémom tak, aby sa čo najviac spotrebovalo a čo najmenej pretieklo napríklad do virtuálnej batérie.

Jednoducho ak k takémuto systému pripojíte napríklad elektromobil, nabíja sa výkonom, akým aktuálne disponuje fotovoltická elektráreň v konkrétnom čase. Tým maximalizujete návratnosť investícií. Ak by ste mali napríklad na takýto systém pripojenú inteligentnú klimatizáciu, tak vám pripraví domácnosť na požadovanú teplotu v čase, keď je to najefektívnejšie, teda v čase keď sa priamo vyrába elektrická energia zo slnka. Ako taká inštalácia fotovoltiky s inteligentnými zariadeniami prebieha si pozrite v našom novom videu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.