Dezinfoscéna si automaticky priraďuje k slovu vakcinácia ďalšie slovíčko – nanočip. Je to vôbec technicky možné, vložiť nanočip do ľudského tela bez toho, aby o tom dotyčná osoba vedela?
James Heathers, vedecký pracovník spoločnosti Cipher Skin vyrábajúcej nositeľné zariadenia, sa nad podobnou otázkou zamyslel. Tu sú jeho postrehy, ktoré ho napadli počas 15-minútového čakana na nežiadúce reakcie po očkovaní.
Injekčné striekačky sa neplnia za zatvorenými dverami, ktokoľvek môže vidieť ich naplnenie z viacnásobných liekoviek. Napríklad jedna ampulka Pfizeru naplní šesť injekcií s vakcínou. Zvyčajne sa to deje v organizovanom pracovnom chaose, niektoré sestričky plnia injekcie, iné ich odnášajú a ďalšie očkujú.
Čipy by sa len veľmi ťažko dali prepašovať do konkrétnej striekačky bez toho, aby do toho neboli zainteresované viaceré sestričky. A ako dobre vieme, tajomstvo je tajomstvom, ak ho pozná len jedna osoba.
Očkovacia ihla veľkosti 25 má priemer zhruba 0,5 mm pričom vnútorný priemer je 0,25 mm. Existuje vôbec taký miniatúrny čip?
V poslednej dobe je veľkým „hitom“ 5G čip. Najnovšie 5G čipy sú však veľké asi ako jeden cent a do ihly by sa naozaj nezmestili. Okrem toho by bolo treba k nemu pribaliť batériu. Ako často nabíjate svoj 4G smartfón? Raz za rok, alebo častejšie?
Ďalším problémom by bolo rovnomerne rozdeliť čipy do každej vakcíny. Ak to urobil výrobca vakcín, príp. niekto pred tým, ako sa začne dávkovať do ihiel, aká je pravdepodobnosť, že sa do každej ihly dostane jeden čip a nie napríklad do jednej ihly šesť čipov a zvyšných päť (z jednej ampulky) bude bez čipu?
Okrem toho, ak by sa aj nejakým zázračným spôsobom podarilo distribuovať z ampulky po jednom čipe do každej ihly, ako by sa identifikoval človek s konkrétnym čipom?
Napriek tomu už teraz existujú (síce len v laboratórnych podmienkach) čipy, ktoré by potenciálne prešli cez hrot ihly a mohli byť zavedené do vášho tela. Senzor Verily Life Sciences s veľkosťou 200 × 200 × 100 μm by dokázal merať teplotu človeka, populácie, či dokonca všetkých ľudí na Zemi. Ale načo by to niekomu bolo? A opäť pripomíname, ako by sa čip napájal? Batéria zaberá viac miesta ako samotný čip a treba ju opakovane nabíjať.
Ďalším problémom je miesto vpichu. Ľudský sval je v podstate obal s vodivou tekutinou, ktorá neprepúšťa rádiové vlny. Ak by sme chceli z nanočipu snímať dáta, nesmel by byť hlbšie v tele ako jeden centimeter.
Verdikt
Zdá sa, že momentálne nie je technicky možné dopraviť do tela človeka čip pomocou ihly počas vakcinácie. Určite nie bez jeho vedomia a súčinnosti zdravotného personálu.
Zatiaľ nie je možné napájať podobný čip dlhšiu dobu a je nemožné snímať získané dáta na diaľku.
Obrovským problémom by bolo vyrobiť niekoľko miliárd polovodičových nanočipov, zvlášť teraz, keď je ich globálny nedostatok. Okrem výroby by bola ďalším neriešiteľným problémom ich distribúcia do všetkých zdravotných zariadení. Nielen v Severnej Karolíne, ale i v Dolnej Maríkovej to bude musieť niekto potajme doručiť a namixovať do ampuliek. To nie sú stovky, ba ani desaťtisíce zlých agentov, skôr milióny. Myslíte, že by to ostalo nepovšimnuté?
Prečo by to niekto robil? Ak sa chce akési tajomné združenie zloduchov dozvedieť čo robí populácia tej, ktorej obce/krajiny/štátu, stačí si pozrieť sociálne siete.