Štúdio Tree Man Games si nás v minulosti získalo vydareným mobilným titulom Pako Car Chase Simulator. Ten sa vrátil na obrazovky smarfónov a tabletov v novej forme. Poďme sa teda s odstupom času pozrieť na to, ako sa vydaril PAKO 2.
Prvý diel hry Pako prišiel so zaujímavým konceptom založeným na úteku pred policajtmi, počas ktorého nemáte brzdy, iba nohu na plyne a veľmi obmedzený priestor, v ktorom môžete kľučkovať, až kým vás nezneškodnia policajti, alebo vy sami nárazom do prekážky. Čím sa teda PAKO 2 líši od svojho predchodcu?
V prvom rade sú to oveľa väčšie mapy. Namiesto parkoviska pred obchodným domom či menšieho púštneho mesta môžete kľučkovať pomedzi domy a hory v oveľa väčšom meste, kde vás čaká vykrádanie bánk a obchodov. Jeden náraz vám už auto nezničí a do hry už nastupujú aj ťažké zbrane.
Vývojári v novom pokračovaní prerobili aj jazdný model, ktorý je ešte stále čistokrvne arkádový, no v mnohom iný. Je to škoda, pretože práve jazdný model sa nám v prvej časti veľmi páčil a nebol dôvod ho meniť. Možno však ide iba o silu zvyku a ak ste prvý diel nehrali, zmena jazdného modelu vám prekážať nebude.
Aj keď štúdio Tree Men Games medzitým vydalo aj bezplatný titul PAKO Lite s ponukou nákupu obsahu v hre, novší PAKO 2 sa drží pôvodnych zásad a zakladá si na jednorázovej kúpe hry za 2,29 €. V hre nenájdete žiadne reklamy ani platený obsah, za čo musíme štúdio jednoznačne pochváliť.
Otvorenejší svet si priam pýta to, aby sa v ňom objavil nejaký príbeh. Vývojári sa však držia toho, že PAKO je oddychový titul, ktorý si zapnete na pár minút, aby ste zabili čas napr. pri čakaní na autobus a tak ním mieri na úplne inú cieľovku. To však nie je problém, za väčšiu prekážku považujem zmenený jazdný model, kvôli ktorému som sa po chvíli aj tak vrátil k prvému dielu, ktorého kúpu by som odporučil fanúšikom kvalitných arkádových hier radšej.