Reklama

9 najlepších slúchadiel s ANC, nielen pod stromček

Zdroj | Pixabay
Richard Pliešovský
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

Tešíte sa? Vianočné koledy, vianočné pečivo, vianočné večierky… otvoríte notebook a vyskočia na vás Vianoce 2022 v plnej paráde. Niekto ich miluje viac ako čokoľvek iné, no nájdu sa aj takí, čo tento sviatok plný tradícií nemusia.

Nech už patríte do akejkoľvek skupiny, 24. december sa blíži a vy už zrejme premýšľate o darčekoch pre vašich najbližších. Alebo si chcete urobiť radosť vy, prečo nie? Dnes pokračujeme v ďalšej časti nášho seriálu. Čo takto si vychutnať kvalitný zvuk bez hluku?

Bezdrôtové slúchadlá sú fenomén, trend, ktorý naplno odštartoval Apple s jeho prvým modelom, AirdPods. Ten ešte nepodporoval funkciu ANC, ale dosiahol to, že zrazu každý chcel tieto čarovné štuplíky do uší.

Obsah pokračuje pod reklamou

Dnes je to už úplná samozrejmosť, ponúka ich každý výrobca elektroniky, dokonca aj O2 má svoje vlastné. Ich praktickú stránku sme si mohli overiť na vlastnej koži počas koronavírusu, keď sme zrazu sedeli celá rodina doma a v nezriedka stiesnených priestoroch sme mali pracovať, aj relaxovať. Aktívny filter hluku v slúchadlách sa okamžite stal bestsellerom.

Samozrejme, tak ako sa od seba líši kvalita slúchadiel, ich zvuk a ďalšie parametre, rozdiely nájdete aj ANC. Niektoré modely by urobili lepšie, keby filter hluku nemali, ale v tých kvalitných je to funkcia na nezaplatenie.

Každé za ma však aj svoje proti. Ani ANC nie je dokonalé. Paradoxne, práve jeho kvalitná filtrácia hluku môže zapríčiniť, že používateľ nepočuje výstražné trúbenie automobilu, alebo slovné varovanie. Výrobcovia však veľmi rýchlo pridali aj ďalšiu šikovnú vychytávku, transparentný režim.

Pozrite si

Megasúboj štupľových slúchadiel do 299 eur

Niektoré modely umožňujú zapnúť alebo vypnúť ANC, iné poskytujú väčšiu flexibilitu. Môžete si nastaviť úroveň potláčania hluku podľa toho, v akom prostredí ich používate. Ak sa nachádzate napr. na chodníku vedľa rušnej ulice, určite privítate, ak budete počuť nejaký hluk, takže tie lepšie slúchadlá s ANC ponúkajú spomínaný transparentný režim. V našom prehľade je len jeden model bez tohto režimu.

Dosť bolo chodenia okolo horúcej kaše. Poďme sa pozrieť na modely, ktoré sme do dnešného dielu vybrali. Zoradené sú podľa abecedy, nájdete v nich nielen modely do uší, ale aj väčšie, náhlavné slúchadlá. Tie síce nie sú ideálne na prenášanie, ale v interiéroch stále majú veľké využitie.

Apple AirPods Pro (2022)

Slúchadlá ponúkajú 6-hodinovú výdrž batérie (30 hodín spolu s dobitím v puzdre), nabíjajú sa cez Lightning port, nechýba režim priehľadnosti. Bluetooth si poradí s audio formátom AAC.

 

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite sem.

Bose QuietComfort II

Slúchadlá ponúkajú 6-hodinovú výdrž batérie (24 hodín spolu s dobitím v puzdre), nabíjajú sa cez USB-C, nechýba režim priehľadnosti. Bluetooth si poradí s audio formátmi SBC a AAC.

 
Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite sem.

Bowers & Wilkins Px7 S2

Slúchadlá ponúkajú 30-hodinovú výdrž batérie, nabíjajú sa cez USB-C, nechýba režim priehľadnosti. Bluetooth si poradí s audio formátmi aptX Adaptive, aptX HD, AAC a SBC.

 

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite sem.

Focal Bathys

Slúchadlá ponúkajú 30-hodinovú výdrž batérie , nabíjajú sa cez USB-C, nechýba režim priehľadnosti. Bluetooth si poradí s audio formátmi SBC, AAC a aptX Adaptive.

 

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite sem.

JBL Reflect Flow Pro

Slúchadlá ponúkajú 10-hodinovú výdrž batérie (30 hodín spolu s dobitím v puzdre), nabíjajú sa cez USB-C, nechýba režim priehľadnosti. Bluetooth si poradí len s audio formátmi SBC a AAC.

 
Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite sem

Panasonic RZ-S500W

Slúchadlá ponúkajú 6,5-hodinovú výdrž batérie (19,5 hodín spolu s dobitím v puzdre), nabíjajú sa cez USB-C, nechýba režim priehľadnosti. Bluetooth si poradí s audio formátmi SBC a AAC.

 

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite sem.

Philips Fidelio L3

Slúchadlá ponúkajú 36-hodinovú výdrž batérie, nabíjajú sa cez USB-C, chýba režim priehľadnosti. Bluetooth si poradí s audio formátmi aptX HD, aptX, AAC a SBC.

 

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite sem.

Sennheiser Momentum True Wireless 3

Slúchadlá ponúkajú 7-hodinovú výdrž batérie (28 hodín spolu s dobitím v puzdre), nabíjajú sa cez USB-C, nechýba režim priehľadnosti. Bluetooth si poradí s audio formátmi aptX Adaptive, aptX, AAC a SBC.

 
Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite sem.

Sony WF-1000XM4

Slúchadlá ponúkajú 8-hodinovú výdrž batérie (24 hodín spolu s dobitím v puzdre), nabíjajú sa cez USB-C, nechýba režim priehľadnosti. Bluetooth si poradí s audio formátmi SBC, AAC a LDAC.

 

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite sem.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.