Reklama

8K televízor s 65" uhlopriečkou od Samsungu môžete mať za až smiešných 1 399 €!

Zdroj | Samsung
Števo Porubský
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Tým nechceme povedať, že takmer 1 400 € je smiešna suma a je to takmer nič. V porovnaní s tým čo ale dnes stoja 65″ 4K televízory vyššej triedy je 8K 65″ televízor za túto sumu deal roka.

Ani ostatné modely, teda uhlopriečky série QN700B ale na tom nie sú zle. Ak hľadáte čosi menšie, alebo čosi väčšie, Samsung má niečo aj pre vás.

Zdroj | Samsung
Obsah pokračuje pod reklamou

Televízory Samsung QN700B patria do nižšej strednej triedy. Majú 8K Ultra HD rozlíšenie, teda také, ktoré vám poslúži ešte dlhé roky. Samsung má totiž v portfóliu modelové rady QN900 a QN800. B na konci znamená, že ide o minuloročný model. Aktuálny má na konci označenie C. 

A aj preto sú QN700B aktuálne za veľmi priaznivé ceny, ktoré sa dokonca dajú prirovnať k 4K Ultra HD televízorom. Všetky tri modely Samsung QN700B ponúkajú Quantum Matrix Technology a Quantum HDR 2000 pre maximálny kontrast. Displeje pracujú s 50 Hz frekvenciou. 100 Hz sú len top modely výrobcu. Zaujímavosťou je, že hoci novinka podporuje Adaptive HDR10+ a HDR10+ Gaming, podpora Dolby Vision chýba.

O chod sa stará špeciálny Neural Quantum Processor Lite 8K, ktorý je vybavený umelou inteligenciou a strojovým učením. Tie majú na starosti upscalovanie obrazu s nižším rozlíšením do 8K UHD. Procesor má zároveň vylepšovať obraz po mnohých smeroch, vrátane farieb, jasu, kontrastu, ostrosti apod. 

Televízor podporuje aj zvuk Dolby Atmos vďaka 4.2ch 60 W audio systému, no na poriadny priestorový zvuk odporúčame aj tak aspoň Dolby Atmos soundbar, ideálne aj so zadnými reproduktormi. Hráčov poteší prítomnosť Xbox Game Pass. Inak povedané, nepotrebujete Xbox, aby ste si zahrali hry pre Xbox. Toto zvláda zatiaľ iba Samsung vo svojich top televízoroch. Samozrejmosťou je aj podpora FreeSync Premium PRo od AMD.

Zdroj | Samsung

Operačným systémom je Smart Hub postavený na Tizen OS s podporou SmartThings od Samsungu, ale aj Google Duo na videotelefonovanie. Kameru je ale nutné pripojiť cez USB-C port. Nechýba ale ani hlasový asistent Bixby. Zaujímavosťou je, že aj 55″ model podporuje sledovanie obrazu 9:16, je však potrebný automatický stojan. 

Čo sa konektivity týka, nechýba nič podstatné, azda len USB-C, ktoré je možné využívať iba na kameru. Namiesto neho sú k dispozícii 3 klasické USB porty. Samozrejmosťou sú 4 HDMI porty, Bluetooth 5.2 či Wi-Fi vo verzii 5.

Zdroj | Samsung

Potešia určite aj dizajnom nazvaným Infinity One Design. V najtenšom bode má televízor hrúbku len 15 mm, pričom zadná časť je navrhnutá tak, aby ste za televízor nemuseli hanbiť ani v strede obývačky. 

Momentálne je za viac ako výbornú cenu 65-palcový model, teda kúsok s 164 cm displejom. Ten môže byť váš za 1 399 €, čo je oproti pôvodnej cene zľava až takmer 60 %!

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

Ak hľadáte čosi menšie, Samsung v tejto sérii predáva aj 55″ model. Ten je teraz lacnejší o zhruba 23 %.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

Najväčší model s 75″ displejom môžete mať aktuálne za necelých 3 000 €, čo predstavuje o 40 % menej, ako stál minulý rok pri svojom uvedení na trh.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.