Reklama

81 deň: LTE na Slovensku rozhodne nie je v nedohľadne

Drahomír Piok

Najväčším očakávaním tohto roku od Samsungu je predstavenie pokračovateľa úspešného telefónu SGS II. Na internete sa opäť objavila možná podoba dokonca aj so špecifikáciami. Orange (France Telecom) včera v Bruseli povedal, že do roku 2015 spustí LTE sieť v každom štáte EU kde pôsobí. Felix Baumgartner skokom z 21 km prekonal rýchlosť 590 km/h. Nový iPad sa oproti predchodcovi viac prehrieva.

Nevynechajte ani naše dnešné články:

Nikon Coolpix P310: malý profík so svetelným objektívom

3D bez okuliarov v nových modeloch notebookov LG

Genius prenáša zázračný Arabelin prsteň pre vaše prezentácie

Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (51. časť)

Je toto Samsung Galaxy S III?

Anonymný zdroj prezradil holandskej webovej stránke podobu, ale aj zopár technických špecifikácií. Zdá sa, že každý týždeň sa objaví na internete nová fotografia alebo obrázok budúcej vlajkovej lode Samsungu. Informácie sú pre tento raz triezvejšie a nespomínajú Full HD displej alebo keramické telo. SGS III by mal disponovať  4,7″ SuperAMOLED Plus HD displejom (1 280 x 720 bodov), 12 Mpx fotoaparátom s možnosťou zachytávať Full HD video s 60 snímkami. Kamera by mala obsahovať možnosť zachytávania spomalených záberov. Ďalej by mal obsahovať štvorjadrový 1,5 GHz procesor Exynos, 1 GB RAM a 32 GB vnútornej pamäte. SGS III by mal byť tenší (8 mm oproti 8,5 mm), ale ťažší (125 g aoproti 116g) telefón ako súčasný predchodca SGS II. Predstavenie alebo začiatok predaja sa má vraj uskutočniť 22 mája.

Samsung Galaxy S III

Orange a LTE

Frace Telecom predstavil včera v Bruseli svoje nové ciele alebo záväzky, ktorými prispieva k lepšej digitalizácii Európy. Práve jedným z kľúčových oblastí je LTE. Orange chce priniesť novú sieť do všetkých pôsobiacich krajín, teda vrátane Slovenska do roku 2015. Dokonca pri testovaní LTE v Banskej Bystrici sa predstavitelia Orange Slovensko vyjadrili, že táto sieť môže byť u nás už budúci rok. Okrem iného chce rozšíriť bezkontaktná platby prostredníctvom NFC, znižovanie CO2, pomoc pri digitalizovaní zdravotníctva a iné.

Orange a LTE

Nový iPad sa viac zahrieva

Pri teste, ktorý realizoval server tweakers.net bol použitý najnovší iPad a jeho predchodca iPad 2. Na oboch bol spustený 5 minútový GLBenchmark, počas ktorého boli ich zadné strany monitorové termokamerou. Nový iPad (na obrázku vľavo) je o pár stupňov teplejší než iPad 2. Konkrétne najteplejšie miesto na iPade 2 (28,3°C) je približne o 5 stupňov chladnejšie než na novom iPade (33,6°C).

iPad 2012 vs iPad 2

Skok z 21 kilometrov

Felix Baumgartner úspešne absolvoval zoskok z výšky 21 kilometrov, kam ho vyniesol héliový balón. Tento zoskok bol posledným skúšobným pred uskutočnením vysnívaného zoskoku. Vtedy bude Felix skákať z rekordných 37 kilometrov, užije si približne 5 minút voľného pádu, kde prekoná rýchlosť zvuku a okolná teplota bude približne – 70°C.

Najdrahší obal sveta

Koľko by ste obetovali na ochranu vášho prenosného počítača? V zásade by táto cena za obal asi neprevýšila sumu, za ktorú ste notebook kupovali. To avšak naplatí pre Diamod Laptop Sleevel, ktorý je osadený 8 800 diamantami. Spoločnosť CoverBee predáva najdrahší obal na notebook. Ak by sa vám zapáčil zaplatíte zaň neuveriteľných 11 000 000 dolárov.

Diamantovy obal

Foto: tweakers.net, coverbee.com, GSM Helpdesk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.