Reklama

8 vynikajúcich dokumentov o zdraví, ktoré nájdete na Netflixe

Zdroj | Netflix
Richard Pliešovský
Zdroj | Netflix
Zdroj | Netflix

Väčšina obyvateľov Slovenska sedí doma a zisťuje, že má akosi priveľa voľného času. Okrem monitorovania aktuálnej situácie ohľadne koronavírusu, pozerania filmov či hraniu hier môžete shutdown využiť aj na vzdelávanie. Vybrali sme zaujímavé dokumenty, ktoré si môžete pozrieť na Netflixe.

Heal (2017)

Dôsledkom stresu máme oslabené imunitné systémy. Ak sa naučíme porozumieť spojitosti medzi našou mysľou a telom, dokázali by sme lepšie predchádzať, liečiť a riadiť svoje zdravie. Aspoň tak sa hovorí v dokumente.

The Mind Explained (2019)

 

V tomto krátkom dokumente sa dozviete čo sa odohráva v ľudskom mozgu. Skúma rôzne funkcie, ako je vytváranie a udržanie pamäte; snívanie, psychedelické drogy a problémy duševného zdravia, napríklad úzkosť.

Pozrite si

8 najlepších seriálov na Netflixe, ktoré stojí za to si pozrieť

The Game Changers (2018)

Dokument sa snaží porozumieť tomu, ako sa dokáže energia z rastlín premeniť na svalovú hmotu a porovnáva zdravotné ukazovatele medzi vegetariánmi a tými, ktorí jedia mäso. K téme sa vyjadruje aj Arnold Schwarzenegger.

Rotten (2017)

Dokument skúma ponuku a dopyt v oblasti potravín a poľnohospodárstva v USA. Poukazuje na to, že spôsob, akým sa tam pestuje (a nielen tam), vyrába a konzumuje jedlo nie je trvalo udržateľný.

Sustainable (2016)

Režisér Matt Wechsler rozoberá s farmármi z Illinois koľko je pravdy  na tvrdení, že technológia výroby potravín, ako aj typ potravín, ktoré konzumujeme, sú ekonomicky krátkodobé riešenia, ktoré nemusia fungovať pre ďalšie generácie.

Pozrite si

Top 6 filmov, ktoré sa oplatí pozerať v marci 2020

Forks Over Knives (2011)

Dokument ukazuje zdravotné výhody prechodu na vegetariánsku stravu. Odkazuje na výskum, ktorý tvrdí, že riziko vzniku niektorých chronických chorôb (rakovina, srdcové choroby či cukrovka) sa môže znížiť vylúčením živočíšnych produktov z našej stravy.

The Truth About Alcohol (2016)

Javid Abdelmoneim rozoberá zdravotné riziká (resp. výhody) pitia alkoholických nápojov, ale tiež napríklad to, prečo sa niektorí opijú rýchlejšie ako iní.

Pozrite si

9 najdesivejších filmov o epidémiách

Cooked (2016)

Michael Pollan vyváženým spôsobom hovorí o tom, že by sme mali zmeniť stravovacie návyky. Varuje pred veľkosériovým poľnohospodárstvom, spochybňuje výrobu chleba v dnešnej dobe a vyvracia rozšírené názory o bezlepkovej strave.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.