Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať vo februári 2023

8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať vo februári 2023
Zdroj | Bruno Guerrero/Unsplash
Richard Pliešovský
8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať vo februári 2023
Zdroj | Bruno Guerrero/Unsplash
Zdroj | Bruno Guerrero/Unsplash

Čo je momentálne in? Aká hudba je najpočúvanejšia? Každý z nás má iný vkus, preto sa riadime portálom Official Charts. Spája viacero hudobných rebríčkov, venuje sa síce dianiu v Spojenom kráľovstve, ale anglosaskú hudbu máme radi aj u nás.

Aj tento mesiac vám prinášame umiestnenie prvých ôsmych najobľúbenejších albumov (počet stiahnutí, streamov, predajov CD, vinylov a magnetofónových kaziet) rebríčka z Official Charts Company pre aktuálny týždeň (24. február až 2. marec 2023).

1. Pink – Trustfall

Obsah pokračuje pod reklamou

Speváčka sa na svojom novom, v poradí už deviatom, albume drží overeného vzorca, ktorý jej prináša úspech. Trustfall je pomenovaný po skokoch, ktoré ľudia podstupujú, keď chcú otestovať oddanosť ľudí okolo nich. Okrem prvých dvoch singlov pozostáva Trustfall hlavne z balád reflektujúcich život, stratu a realitu života. Pripomína poslucháčom, že ťažké pocity sú len turbulencie a zároveň zápasí so svojimi bojmi s intimitou. Na albume nájdete zmes rôznych hudobných štýlov, vrátane rustikálnych balád a vylepšených popových hymien.

2. Inhaler – Cuts & Bruises

Dublinská rocková kapela Inhaler vznikla v roku 2015, jej prvý album však vyšiel až po šiestich rokoch. Teraz sme sa dočkali druhé pokračovania, ktoré úsešpne nadväzuje na debut a ukazuje skupinu v skvelej forme. Album zbytočne neexperimentuje s niečim, čo už predtým skvelo fungovalo a je dostatočne silný na to, aby ste si ho pustili viackrát za sebou.

3. Those Damn Crows – Inhale/Exhale

These Damn Crows predstavuje partiu waleských rockerov, ktorí výrazne pokročili od ich debutového albumu Murder and the Motive z roku 2018. Vtedy absolvovali turné so skupinami Skindred, Funeral For A Friend a Monster Magnet a vzbudili záujem na podujatiach Download, Hard Rock Hell, Planet Rockstock či Ramblin‘ Man. Nahrávka obsahuje jemnejšie rockové skladby, ktoré vyžadujú rádiá, skvelé balady, ale i tvrdšie kúsky.

4. Weeknd – The Highlights

The Highlights prináša piesne, ktoré speváka definovali, napríklad Starboy z roku či Can’t Feel My Face. Ide o prehliadku úspechov jedného z najväčších umelcov na svete. Obsahuje aj päť skladieb z After Hours, samotného albumu, ktorý viedol k tejto kolekcii. Album pripomína úspechy, no nemusí každého poslucháča baviť počúvať presne tie isté skladby, ktoré boli populárne len pred niekoľkými rokmi.

Pozrite si

Čo priniesol 65. ročník Grammy? Vypočujte si ocenené nahrávky na streamoch

5. Harry Styles – Harry’s House

Najznámejší člen skupiny One Direction už druhý rok boduje aj v našich TOP 8 albumov nahrávkou, kde nájdete vydarené skladby, napríklad veselú As It Was, alebo popovú Late Night Talking. Harry tu často spieva z pohľadu, ktorý je kombináciou skúseného muža, osobného trénera a terapeuta. Ide o najvyzretejší album, aký spevák doteraz nahral.

Obsah pokračuje pod reklamou

6. Orbital – Optic Delusion

Optic Delusion je desiaty album Orbital, skupiny, ktoré je známa každému, kto obľubuje elektronickú hudbu. Novinka bratov Phila a Paula Hartnollovcov predstavuje skvelý návrat vpred, kde nechýbajú strašidelné zvuky, oldschoolové drum’n’bass a nevyhnutné zvuky syntetizátorov. Syntetické zvyky dopĺňajú živí umelci, ale panuje zhoda, že ich inštrumentálne skladby sú lepšie. Optic Delusion sa nesie v duchu seriózneho protestného popu, je prvotriednym dielom – nie napriek ich hudobnému skúmaniu ľudí, ktorí konajú proti ľudskému záujmu, ale práve preto.

7. Taylor Swift – Midnights

V poradí desiaty album Taylor Swift prináša 13. skladieb, ktoré ju vracajú k popíku. Ten opustila v roku 2019, takže sme nemuseli dlho čakať. V textoch speváčka rozoberá najmä seba a pohľad na okolitý svet. Raz dostanete poriadnu porciu lásky, inokedy sa dozviete, aké to je byť prenasledovanou celebritou.

Druhý album 33-ročnej speváčky Solány Rowe, známej ako SZA, prináša mix žánrov – rap, rock, R&B, pop, folk, indie-rock či techno. SZA prináša spontánne, emocionálne nabité piesne. Zručne dokáže žonglovať s hlasom tak, že v jednej chvíli rapuje a vzápätí spieva v dokonalej melódií a frázovaní. Témy piesní sa opakujú – nevera a opätovné stretnutia, zrada a spojenie a pochybovanie o sebe samej.

https://youtu.be/WxflcXmtVTM

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.