Reklama

8 TOP albumov, ktoré sa oplatí počúvať v septembri 2023

Zdroj | Ultimate Ears
Richard Pliešovský
Zdroj | Ultimate Ears
Zdroj | Ultimate Ears

Chcete si vypočuť najlepšie a najpočúvanejšie piesne? Aj tento mesiac vám prinášame TOP 8 albumov z portálu Official Charts, ktorý spája viacero hudobných rebríčkov.

Prinášame vám umiestnenie najobľúbenejších albumov (počet stiahnutí, streamov, predajov CD, vinylov a magnetofónových kaziet) rebríčka z Official Charts Company pre aktuálny týždeň (22. až 28. september 2023).

1. Busted – Greatest Hits 2.0

Obsah pokračuje pod reklamou

Busted, v zložení James Bourne, Matt Willis a Charlie Simpson, vydali svoju debutovú pieseň What I Go To School For už v roku 2002. V polovici septembra vyšiel ich kompilačný album, ktorý je plný klasických hitov, mnohé z nich sú teraz nanovo nahrané v spolupráci s hudobníkmi ako Jonas Brothers, McFly a Hanson.

2. Olivia Rodrigo – Guts

Debutový album Olivie Rodrigo z roku 2021 (Sour) môžeme pokojne nazvať ako fenoménom. Speváčka pokorila predajné rekordy, vyhrala Grammy a za posledné dva roky z nej album urobil umelkyňu, ktorá sa zaradila medzi popové idoly vedľa Eda Sheerana, Harryho Stylesa a Taylor Swift. Zo speváčky sa stala hviezda a ikona Generácie Z. Mimochodom, Sour sa ocitol v našom rebríčku TOP 8 na 5. mieste.

Guts je jej druhý album speváčky, predstavuje zbierku pozitívne naladených i rockerských piesní a balád hľadajúcich dušu, ktoré by sa dali zaradiť do soundtracku akéhokoľvek klasického filmu pre dospievajúcich. Svojich poslucháčov si určite platňa nájde a to nielen hneď po výjdení.

3. The Weeknd – The Highlights

The Highlights prináša piesne, ktoré speváka definovali, napríklad Starboy z roku či Can’t Feel My Face. Ide o prehliadku úspechov jedného z najväčších umelcov na svete. Album prináša päť skladieb z After Hours, albumu, ktorý viedol k tejto výberovke. Nahrávka pripomína úspechy speváka, no je otázne, či z piesní, ktoré boli populárne len pred niekoľkými rokmi, malo význam robiť ďalší playlist. Odpoveď poznáme, The Highlights je dlhé mesiace aj v našom TOP 8.

4. Mitski – The Land Is Inhospitable And So Are We

Mitski Miyawaki je svojská umelkyňa. Hrá orchestrálny pop v štýle country so sardonickým vtipom a hlbokým citom. Nový album ukazuje, prečo je jednou z najlepších súčasných speváčok a skladateliek. Album je výrazne odlišný od všetkého, čo doteraz vydala, je nabitý množstvo melódií, v ktorých vyniká jej (zvyčajne) nežný a jemný hlas.

5. Olivia Rodrigo – Sour

Debutový album je prekvapujúco jemný, rozpráva o rozchode, ktorý dáva lekcie o neistote, úzkosti a dôvere. Olivia Rodrigo bola zničená zlomeným srdcom, že jednoducho nedokázala hovoriť o ničom inom a Sour je pomohol nájsť duševnú rovnováhu. Album však nie je depresívnou kolekciou piesní, predstavuje zmes svižného a ľahko chaotického vreca rozchodových melódií, naplnených melanchóliou aj škodoradosťou.

Obsah pokračuje pod reklamou

6. Fleetwood Mac – 50 Years – Don’t Stop

Päť dekád je v hudobnom biznise veľa. Fleetwood Mac začínala ako bluesová skupina, ktorá sa v 70. rokoch vyvinula do skvelej rockovej kapely. Album ukazuje prierez jej tvorbou na troch CD. Dodávame, že táto legendárna kapela vydala spolu 17 platní.

7. Taylor Swift – Midnights

V poradí desiaty album Taylor Swift prináša 13. skladieb, ktoré ju vracajú k popu. Ten opustila v roku 2019, takže sme nemuseli dlho čakať. V textoch speváčka rozoberá najmä seba a pohľad na okolitý svet. Raz dostanete poriadnu porciu lásky, inokedy sa dozviete, aké to je byť prenasledovanou celebritou.

8. Elton John – Diamonds

Elton John vydal tento album ešte v roku 2017. Ide o kompiláciu, ktorá ukazuje sériu úspechov tohto všestranného a originálneho hudobníka počas viac dlhoročnej kariéry. Okrem klasického albumu je k dispozícii aj De Luxe verzia. „Diamanty“ sú tiež oslavou 50-ročného partnerstva s textárom Berniem Taupinom. Na albume nájdete dobre namiešanú zmes obľúbených hitov s menej známymi.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.