Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v októbri 2022

8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v októbri 2022
Zdroj | Lena Krieg
Richard Pliešovský
8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v októbri 2022
Zdroj | Lena Krieg
Zdroj | Lena Krieg

Aká hudba letí? Čo sa počúva práve v tejto dobe? Odpoveď nie je ľahká, každý z nás má iný vkus, niekomu vlasy stoja pri Edovi Sheeranovi, inému lezie na nervy Weeknd. Aké sú trendy veľmi dobre ukazuje portál Official Charts.

Ten spája viacero hudobných rebríčkov, venuje sa síce popularite hudobníkov v Spojenom kráľovstve, ale anglosaskú hudbu máme predsa radi aj u nás na Slovensku.

Aj v októbri vám prinášame umiestnenie prvých ôsmych najobľúbenejších albumov (počet stiahnutí, streamov, predajov CD, vinylov a magnetofónových kaziet) rebríčka z Official Charts Company pre aktuálny týždeň (21. až 27. október 2022).

Obsah pokračuje pod reklamou

1. 1975 – Being Funny In A Foreign Language

Piaty album britskej skupiny je príjemným osviežením. Skupina sa vzdala irónie a nadsázky v prospech realistických pocitov zo života v súčasnosti. Piesne sú oproti predchádzajúcej tvorbe jemnejšie, no v ich jadre stále pulzuje funk-rock 80. rokov. 

2. Red Hot Chilli Peppers – Return Of The Dream Canteen

Skupina sa za 40 rokov existencie stala fenoménom a symbolom jednej z najväčších rockových skupín sveta. Unlimited Love je po čase ich prvý titul s klasickou zostavou, nájdete tu mrazivé gitarové riffy, ostré rytmy a neopakovateľné basové linky. Nahrávka nadväzuje na album Stadium Arcadium z roku 2006 a prekonáva očakávania.

3. Lil Baby – It’s Only Me

Atlantský rapper znie na svojom najnovšom albume príliš pohodlne, čo je presne vec, ktorú by ste na rape určite netúžili mať. Poslucháči však majú zrejme iný názor, pretože sa It’s Only Me rýchlo stal jedným z najpredávanejších albumov roka. Piesne ako We Paid, Woah a Heatin Up, My Turn urobili z Lil Babyho jedného z lídrov novej generácie rapperov, čo ilustruje úzka spolupráca s takými menami ako sú J. Cole, Lil Durk, Drake, Kanye West a Nicki Minaj.

Ed Sheeran nás sprevádza so všetkými zmenami, ktoré ho za uplynulé mesiace stretli. Na nových skladbách nájdete množstvo postrehov o láske, živote, zábave. Jeho gitaru v zvýšenej miere nahrádzajú syntetizátory a prehlušuje pop 80. rokov.

5. Harry Styles – Harry’s House

Najznámejší člen skupiny One Direction už dlhší čas boduje albumom, kde nájdete vydarené skladby, napríklad veselú As It Was, alebo popovú Late Night Talking. Harry Styles často spieva z pohľadu, ktorý je kombináciou skúseného muža, osobného trénera a terapeuta. Ide o najvyzretejší album, aký Styles doteraz nahral.

Obsah pokračuje pod reklamou

6. Alter Bridge – Pawns & Kings

Pawns & Kings je klasický album od Alter Bridge. Prináša pekné veľké refrény, zaujímavé texty, rockovú hudbu, ktorá je ako stvorená pre veľké koncertné pódiá. Vokály Mylesa Kennedyho patria medzi najinšpiratívnejšie a najpodmanivejšie, aké sa dajú počuť v modernom rocku, kapela si berie to najlepšie od Metallicy, Peral Jam a Soundgarden.

7. Weeknd – The Highlights

The Highlights prináša piesne, ktoré speváka definovali, napríklad Starboy z roku či Can’t Feel My Face. Ide o prehliadku úspechov jedného z najväčších umelcov na svete. Obsahuje aj päť skladieb z After Hours, samotného albumu, ktorý viedol k tejto kolekcii. Album pripomína úspechy, no nemusí každého poslucháča baviť počúvať presne tie isté skladby, ktoré boli populárne len pred niekoľkými rokmi.

8. Arctic Monkeys – AM

Anglická rocková kapela Arctic Monkeys sa stala prvou skupinou v nezávislom vydavateľstve, ktorá získala v päť po sebe idúcich albumoch prvé miesto v hitparáde. To bolo ešte v roku 2013, teraz sa album AM opäť dostáva do podvedomia. Nahrávka evidentne funguje aj dnes, čo len potvrdzuje tvrdenie, že aj staršia hudba má čo povedať aj novým poslucháčom.