Reklama

8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v marci 2023

Zdroj | Sony
Richard Pliešovský
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Aká hudba je najpočúvanejšia? Na čom „fičí“ hudobne naladený svet? Prirodzene, každý z nás má iný vkus, preto sa riadime portálom Official Charts.

Ten spája viacero hudobných rebríčkov, venuje sa síce popularite hudobníkov v Spojenom kráľovstve, ale anglosaskú hudbu máme predsa radi aj u nás na Slovensku.

Aj v marci vám prinášame umiestnenie prvých ôsmych najobľúbenejších albumov (počet stiahnutí, streamov, predajov CD, vinylov a magnetofónových kaziet) rebríčka z Official Charts Company pre aktuálny týždeň (17. až 23. marec 2023).

Obsah pokračuje pod reklamou

1. Miley Cyrus – Endless Summer Vacation

Ôsmy album Miley Cyrus prináša zbierku disko-popových skladieb. Podľa očakávania tu nájdete pop-rockovu produkciu, album je rozdelený do dvoch častí, polovica patri dňu a polovica noci. Nočné skladby začínajú ktoré zhruba začínajú od piesne Handstand. Sekcia AM je venovaná viac romantike a hľadaní láske. Panuje väčšinový názor, že ide o doteraz najsilnejší album speváčky.

2. Weeknd – The Highlights

Platňa The Highlights prináša piesne, ktoré speváka preslávili, napríklad Starboy z roku či Can’t Feel My Face. Ide o prehliadku úspechov jedného z najväčších umelcov na svete. Obsahuje aj päť skladieb z After Hours, samotného albumu, ktorý viedol k tejto kolekcii. Album pripomína úspechy, no nemusí každého poslucháča baviť počúvať presne tie isté skladby, ktoré boli populárne len pred niekoľkými rokmi.

3. Sleaford Mods – UK Grim

Andrew Fearn a Jason Williamson, tvoriaci Sleaford Mods, sa zásadne pozerajú na svet pesimistickými očami s tým, že „veci“ (väčšinou v Spojenom kráľovstve) sú zlé a budú sa len zhoršovať. Vláda je katastrofálna, pokrytectvo vo všetkých vrstvách spoločnosti, konzum vládne všetkému… uff! Ešte šťastie, že žijeme na Slovensku.

4. Pink – Trustfall

Pink sa na svojom novom, v poradí už deviatom, albume drží overeného vzorca, ktorý jej prináša úspech. Trustfall je pomenovaný po skokoch, ktoré ľudia podstupujú, keď chcú otestovať oddanosť ľudí okolo nich. Okrem prvých dvoch singlov pozostáva Trustfall hlavne z balád reflektujúcich život, stratu a realitu života. Pripomína poslucháčom, že ťažké pocity sú len turbulencie a zároveň zápasí so svojimi bojmi s intimitou. Na albume nájdete zmes rôznych hudobných štýlov, vrátane rustikálnych balád a vylepšených popových hymien.

5. Harry Styles – Harry’s House

Harry Styles je jednoznačne najznámejší člen kapely One Direction. Už druhý rok boduje albumom, kde nájdete vydarené skladby, napríklad optimistickú As It Was, či popovú Late Night Talking. Harry Styles často spieva z pohľadu, ktorý je kombináciou skúseného muža, osobného trénera a terapeuta. Ide o najvyzretejší album, aký Styles doteraz nahral.

Obsah pokračuje pod reklamou

6. Eminem – Courtain Call: The Hits

Nahrávka obsahuje 13 starých piesní a len (našťastie?) tri nové. Prečo našťastie? Boli nové keď sa písal rok 2005. Napriek tomu ide o solídny výber Eminema, ktorý ukazuje jeho hudobný vývoj. Pôvodný album Curtain Call predstavoval zakončenie éry obrovskej popularity Eminema.

Druhý album 33-ročnej speváčky Solány Rowe, známej ako SZA, prináša mix žánrov – rap, rock, R&B, pop, folk, indie-rock či techno. SZA prináša spontánne, emocionálne nabité piesne. Zručne dokáže žonglovať s hlasom tak, že v jednej chvíli rapuje a vzápätí spieva v dokonalej melódií a frázovaní. Témy piesní sa opakujú – nevera a opätovné stretnutia, zrada a spojenie a pochybovanie o sebe samej.

https://youtu.be/WxflcXmtVTM

8. Taylor Swift – Midnights

V poradí 10. album Taylor Swift prináša 13. skladieb, ktoré ju vracajú k popu. Ten opustila v roku 2019, takže sme až dlho čakať nemuseli. V textoch rozoberá speváčka najmä samú seba a to, ako vidí okolitý svet. Niekedy dostanete poriadnu porciu lásky, inokedy sa dozviete, aké to je byť prenasledovanou celebritou.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.