Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v marci 2022

8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v marci 2022
Zdroj | Klipsch
Richard Pliešovský
8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v marci 2022
Zdroj | Klipsch
Zdroj | Klipsch

Aká hudba je najpočúvanejšia? Je prirodzené, že každý z nás má iný vkus, preto sa riadime portálom Official Charts. Práve ten totiž spája viacero hudobných rebríčkov. Venuje sa síce dianiu v Spojenom kráľovstve, ale anglosaskú hudbu máme radi aj na Slovensku.

Prinášame umiestnenie prvých ôsmych najobľúbenejších albumov (počet stiahnutí, streamov, predajov CD, vinylov a magnetofónových kaziet) rebríčka z Official Charts Company pre aktuálny týždeň (18. až 24. marec 2022).

1. Rex Orange County – Who Cares?

Alexander O’Connor, známy ako Rex Orange County vydal svoj štvrtý album. Sladký, no nevšedný pop sa nesie v sentimentálnom duchu, no ako celku mu chýba hĺbka. Medzi najlepšie piesne patrí The Shade, Open and Window a Amazing. Zdá sa, že sa spevák ocitol na rázcestí. Blízka doba ukáže, či bude rásť a rozvíjať sa spolu so svojimi fanúšikmi, alebo sa ocitne v bludnom kruhu v snahe triafať do vkusu svojich poslucháčov.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

2. Ghost – Impera

V Official Charts sa z času na čas objavia aj tvrdšie kúsky, príkladom je práve Ghost. Názov albumu je inšpirovaný knihou The Rule of Empires. Aj keď Impera nie je koncepčnou platňou, nájdete tu množstvo komentárov o stave spoločnosti a podklady pre spochybňovanie nášho súčasného miesta v civilizácii.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

3. Bryan Adams – So Happy It Hurts

15. album kanadského speváka a gitaristu (ale i uznávaného fotografa) prináša vynikajúci materiál. Nájdete tu veľa gitarových riffov, ktoré vkusne odkazujú na úspešné Adamsove 80. roky a určite nebudete sami, ak si niektoré hity budete spievať spolu s ním.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

4. Ed Sheeran – =

Zub času sa podpísala aj na Edovi Sheeranovi, okrem iného sa stal otcom. So všetkými týmito zmenami nás sprevádza na nových skladbách, kde nájdete množstvo postrehov o láske, živote ale i zábave. Jeho gitaru často nahrádzajú syntetizátory a prehlušuje pop 80. rokov. Piesne fungujú len ako kulisa k oddychu a práci, nič hlbšie za nimi nehľadajte.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

5. Shires – 10 Years Plan

Duo z Hertfordshire bolo zrejme prvými britskými country hudobníkmi, ktorí sa dostali do top 10 albumov. Crissie Rhodes a Ben Earle aj na piatom albume prinášajú melódie tohto žánru a vracajú sa k jeho koreňom. Kritici sa zhodujú, že nahrávka posúva britské country o míle vpred. Bežný poslucháč získa príjemné pocity a nenápadné opojenie z hudby.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

6. Lil Durk – 7220

Durk Banks je pomerne plodný rapper z chicagskej štvrte Englewood. Špecializuje sa na dril, alebo ako opísal svoj zvuk, „melodizovaný dril“. Jeho príbehy sú osobné, ale majú tendenciu byť univerzálne. Novinka ponúka melodické rapovanie a hardcorový zvuk. Vďaka tomu môže svojim fanúšikom dať hudbu, ktorú milujú, no zdá sa, že sa Durk začína opakovať.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

7. Franz Ferdinand – Hits To The Head

Už prvý album škótskej skupiny Franz Ferdinand trafil do vkusu publika. To bolo lačné po kapelách hrajúcich britpop (napr. Blur, Osasis). „Hity do hlavy“ prinášajú spätný pohľad na uplynulých 20 rokov kapely, konkrétne ide o 18 starých piesní a dve nové, ktoré obohatia ponuku albumu. Tento playlist je vynikajúci prehľad kariéry skupiny aj pre neznalých, no najmä je to pôsobivá zbierka najväčších hitov pre fanúšikov.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

8. Ella Henderson – Everything I Didn’t Say

Britská popová speváčka a skladateľka Ella Henderson sa stala známou prostredníctvom The X Factor UK, no odvtedy ukázala, že nie je len rýchlakvasenou hviezdičkou. Novinka vychádza 8 rokov od jej prvého albumu a ako 26-ročná už konečne môže priniesť poslucháčom autentické zážitky pretavené do hudby a textov. Témy nahrávky rozoberajú okrem lásky a zlomeného srdca aj duševné zdravie, či bolesť.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL