Reklama

8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v máji 2023

Zdroj | Ty Feague/Unsplash
Richard Pliešovský
Zdroj | Ty Feague/Unsplash
Zdroj | Ty Feague/Unsplash

Čo je momentálne in? Aká hudba je najpočúvanejšia? Každý z nás má iný vkus, preto sa riadime portálom Official Charts. Spája viacero hudobných rebríčkov, venuje sa síce dianiu v Spojenom kráľovstve, ale anglosaskú hudbu máme radi aj u nás.

Aj tento mesiac vám prinášame umiestnenie prvých ôsmych najobľúbenejších albumov (počet stiahnutí, streamov, predajov CD, vinylov a magnetofónových kaziet) rebríčka z Official Charts Company pre aktuálny týždeň (19. až 25. máj 2023).

Obsah pokračuje pod reklamou

Ed Sheeran nás sprevádza so všetkými zmenami, ktoré ho za uplynulé mesiace stretli. Na nových skladbách nájdete množstvo postrehov o láske, živote, zábave. Jeho gitaru v zvýšenej miere nahrádzajú syntetizátory a prehlušuje pop 80. rokov.

2. Potter Payper – Real Back In Style

Potter Payper môže byť už teraz považovaný za legendu napriek tomu, že mu teraz vyšiel jeho debutový album. Payper sa nebojí ukázať obe strany mince, nedáva si servítku pred ústa, keď rozoberá problémy, politiku, lásku a vecí, ktoré mu v živote prišli do cesty. Celý album sa odvoláva na Real Back In Style a dokazuje, že skutočný rap je späť vo veľkom štýle bez toho, aby stratil kontakt s realitou.

3. Jonas Brothers – The Album

V poradí šiesty album Joea, Kevina a Nicka prináša osvieženie na letné dni (napríklad v skladbách Vacation Eyes, Summer in the Hamptons a Vacation Baby), ale i niekoľko tém na zamyslenie. Od svojho založenia v roku 2005 skladajú Jonas Brothers popové piesne spájajúce aktuálne trendy s čriepkami funku. Nový album okrem toho prináša zvukovú inšpiráciu zo sedemdesiatych rokov.

4. Weeknd – The Highlights

The Highlights prináša piesne, ktoré speváka definovali, napríklad Starboy z roku či Can’t Feel My Face. Ide o prehliadku úspechov jedného z najväčších umelcov na svete. Obsahuje aj päť skladieb z After Hours, samotného albumu, ktorý viedol k tejto kolekcii. Album pripomína úspechy, no nemusí každého poslucháča baviť počúvať presne tie isté skladby, ktoré boli populárne len pred niekoľkými rokmi.

5. Lovejoy – Wake Up & It’s Over

Debutový album Lovejoy Wake Up & It’s Over predstavuje cestou zlomených sŕdc a liečenia. Vezme vás na horskú dráhu plnú emócií, každá pieseň skúma iný aspekt lásky a jej straty. Wake Up & It’s Over je pôsobivým debutom talentovanej umelkyne. Ak ste niekedy zažili srdcovú bolesť, tento album je pre vás.

6. Alison Goldfrapp – The Love Invention

Obsah pokračuje pod reklamou

The Love Invention je debut speváčky dua Goldfrapp, ktorý sa skladal z Alison Goldfrapp & Willa Gregoryho. Ide o nekomplikovanú platňu skladajúcu sa z 11-tich skladieb v štýle disco a house. V prípade, že hľadáte niečo dobré na tancovanie, môžete pokojne siahnuť po tejto novinke. Tento oneskorený debut ukazuje Alison Goldfrapp v brilantnej forme.

7. Taylor Swift – Midnights

V poradí už desiaty album Taylor Swift prináša 13. skladieb, ktoré ju vracajú k popu. Ten opustila v roku 2019, takže sme nemuseli dlho čakať. V textoch speváčka rozoberá najmä seba a pohľad na okolitý svet. Raz dostanete poriadnu porciu lásky, inokedy sa dozviete, aké to je byť prenasledovanou celebritou.

8. Nines – Corp Circle 2

Raper Courtney „Nines“ Freckleton predstavuje úspešný príbeh, ktorý ukazuje, že ho sláva nezmenila, ale to nie je nevyhnutne dobrá vec. Jeho štvrtý album úzko súvisí so skoršou tvorbou zdieľaním názvu s pôvodným Crop Circle (2018). Hlavný singel, gangstersky oslavujúci Tony Soprano 2, nasleduje po jeho piesni Tony Soprano z predchádzajúceho vydania . „Som stále rovnako starý, aj keď som bohatý/A stále je to gang gang, nikdy nezmením,“ rapuje. Nines sa po pobyte vo väzení usadí, no jeho talent pre silnú melódiu ukazuje, že he prežil bez ujmy.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.