Reklama

8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v júni 2023

Zdroj | Lee Campbell/Unsplash
Richard Pliešovský
Zdroj | Lee Campbell/Unsplash
Zdroj | Lee Campbell/Unsplash

Čo je momentálne in? Aká hudba je najpočúvanejšia? Každý z nás má iný vkus, preto sa riadime portálom Official Charts. Spája viacero hudobných rebríčkov, venuje sa síce dianiu v Spojenom kráľovstve, ale anglosaskú hudbu máme radi aj u nás.

Aj tento mesiac vám prinášame umiestnenie prvých ôsmych najobľúbenejších albumov (počet stiahnutí, streamov, predajov CD, vinylov a magnetofónových kaziet) rebríčka z Official Charts Company pre aktuálny týždeň (16. až 22. jún 2023).

1. Niall Horan – The Show

Obsah pokračuje pod reklamou

Niall Horan je známy z mnohých projektov: One Direction, This Town, Slow Hands a The Voice. Od 9. júna pridal na zoznam ďalšiu položku, svoj tretí album The Show. Novinka prináša súdržný a pôvabný repertoár umelca, platňa určená tým, ktorí potrebujú obnoviť svoju vieru v lásku.

2. McFly – Power To Play

Britské kvarteto sa vracia na scénu albumom s jedenástimi piesňami. Kapela konečne vydala svoj siedmy štúdiový album, je nabitý rockovými peckami. Nahrávka je plná nákazlivých gitarových sól, nadštandardných textov a melódií, ktoré si môžete spievať spolu so skupinou. Ani jedna pieseň nie je len do počtu.

3. James – Be Opened By The Wonderful

James sú späť so svojím 17. štúdiovým albumom. Dvojalbum, ktorý bol napísaný a nahraný v Blueprint Studios v Manchestri, oslavuje 40 rokov od vydania Jamesovho prvého singlu Jimone vo Factory Records a obsahuje 20 skladieb z celej ich kariéry, vrátane nového singla Love Make A Fool.

4. Harry Styles – Harry’s House

Harry Styles je jednoznačne najznámejší člen kapely One Direction. Už druhý rok boduje albumom, kde nájdete vydarené skladby, napríklad optimistickú As It Was, či popovú Late Night Talking. Harry Styles často spieva z pohľadu, ktorý je kombináciou skúseného muža, osobného trénera a terapeuta. Ide o najvyzretejší album, aký Styles doteraz nahral.

5. Weeknd – The Highlights

The Highlights prináša piesne, ktoré speváka definovali, napríklad Starboy z roku či Can’t Feel My Face. Ide o prehliadku úspechov jedného z najväčších umelcov na svete. Obsahuje aj päť skladieb z After Hours, samotného albumu, ktorý viedol k tejto kolekcii. Album pripomína úspechy, no nemusí každého poslucháča baviť počúvať presne tie isté skladby, ktoré boli populárne len pred niekoľkými rokmi.

6. Noel Gallagher’s Hight Flying Birds – Council Skies

Obsah pokračuje pod reklamou

Štvrtý sólový album staršieho Gallaghera bol inšpirovaný jeho dňami, keď vyrastal v Manchestri. Jeho skupina High Flying Birds má za sebou tri úspešné albumy, v Spojenom Kráľovstve dosiahli číslo jeden, no posledná nahrávka nepatrí medzi tie najlepšie. Zdá sa, že ten naozajstný úspech má Noel Gallagher už za sebou a niečo podobné ako bol Oasis už nezopakuje.

7. Christine & The Queens – Paranoia Angels True Love

Posledná nahrávka Christine & The Queens, Redcar les adorables étoiles, bol dlhý koncepčný album, ktorý bol namiesto zábavy únavný a neohrabaný. Teraz máte možnosť vypočuť si „96-minútovú operu“. Kritici opäť zniesli album pod čiernu zem a pýtajú sa, kde je to čaro a kvalita, ktorá ohurovala poslucháčov z albumu Chris (2018).

8. Taylor Swift – Midnights

V poradí už desiaty album Taylor Swift prináša 13. skladieb, ktoré ju vracajú k popu. Ten opustila v roku 2019, takže sme nemuseli dlho čakať. V textoch speváčka rozoberá najmä seba a pohľad na okolitý svet. Raz dostanete poriadnu porciu lásky, inokedy sa dozviete, aké to je byť prenasledovanou celebritou.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.