Reklama

8 TOP albumov, ktoré sa oplatí počúvať v januári 2024

Zdroj | Austin Neill/Unsplash
Richard Pliešovský
Zdroj | Austin Neill/Unsplash
Zdroj | Austin Neill/Unsplash

Aká hudba je najpočúvanejšia? Každému z nás sa páči niečo iné, preto sme si vypomáhame portálom Official Charts, ktorý spája viacero populárnych hudobných rebríčkov.

Aj tento mesiac vám prinášame umiestnenie prvých ôsmych najobľúbenejších albumov podľa počet stiahnutí, streamov, predajov CD, vinylov a magnetofónových kaziet rebríčka z Official Charts Company. Poradie platí pre aktuálny týždeň (19. až 25. január 2024).

1. D-Block Europe – Rolling Stone

Obsah pokračuje pod reklamou

Rapové duo z Londýna, D-Block Europe, sa už od minulého leta pohybuje v TOP 10. Evidentne ich gýčový remix funguje, minimálne ako tanečný podmaz. Ani ich texty nenadchnú, okrem sexu a nakupovania riešia automobily a tuning,, čo je posun od ich začiatkov, keď Adz a Dirtbike LB v minulosti hovorili a rapovali o hrôzach života v pasci, ich nestabilnom duševnom zdraví a útechách z terapie.

2. 21 Savage – American Dream

21 Savage vydal 12. januára svoj tretí sólový štúdiový album po 5-ročnej pauze. Rapper oznámil, že koncom roka vydá svoj debutový film American Dream: The 21 Savage Story a zdá sa, že album je jeho soundtrackom. Trailer ukazuje, že vo filme budú hrať Donald Glover, Caleb McLaughlin a samotný rapper, ktorí budú hrať verzie 21 Savage. Mimochodom, jeho skutočné meno je Shéyaa Bin Abraham-Joseph.

3. Vaccines – Pick-Up Full Of Pink Carnations

Pick-Up Full Of Pink Carnations je už šiesty album indie rockerov. Nájdete na ňom niekoľko hymnických skladieb s výraznými refrénmi, ale i viacero jemnejších lyrických piesní. Spoluzakladateľa Freddieho Cowana nahradil koncertný gitarista Timothy Lanham a zdá sa, že to kapele neublížilo. Po piatich po sebe idúcich albumov v TOP 5 pribudne aj Pick-Up Full Of Pink Carnations.

4. Noah Kahan – Stick Season

Osem mesiacov po úspechu kritikou uznávanej nahrávky Stick Season vydal indie-folkový umelec Noah Kahan deluxe verziu s názvom so siedmimi ďalšími skladbami. Prináša veľa rovnakých tém ako zvyšok jeho diskografie, vrátane problémov duševného zdravia, zneužívania drog a alkoholu, pocitov uviaznutia v malom meste v Amerike a sledovania blízkych odchádzajúcich preč.

5. Weeknd – The Highlights

The Highlights prináša piesne, ktoré speváka definovali, napríklad Starboy z roku či Can’t Feel My Face. Ide o prehliadku úspechov jedného z najväčších umelcov na svete. Album prináša päť skladieb z After Hours, albumu, ktorý viedol k tejto výberovke. Nahrávka pripomína úspechy speváka, no je otázne, či z piesní, ktoré boli populárne len pred niekoľkými rokmi, malo význam robiť ďalší playlist.

6. Taylor Swift – 1989

Obsah pokračuje pod reklamou

Album 1989 je pôvodne z roku 2014. Po nezhodách s vydavateľmi ho Taylor naspievala ešte raz. Je pomenovaný podľa roku, v ktorom sa narodila a dokazoval, že speváčka stratila naivitu a začínala sa učiť orientovať vo svete. 1989 bola platňou od Taylor Swift s najviac skladbami v Top 100. Hlavný singel Shake It Off bol v roku 2014 až štyri po sebe idúce týždne na vrchole rebríčka Hot 100. Taylor Swift vydala 9. augusta 2023 tento album opäť, ako Taylor’s Version.

7. Eminem – Curtain Call – The Hits

Hip-hopová legenda vydala výber svojich hitov a k nim pridala niekoľko svojich nových piesní, ktoré však majú ďaleko od kvality a nadčasovosti. Zdá sa, že sa Eminem opotreboval, každopádne jeho staré veci znejú stále výborne.

8. Olivia Rodrigo – Guts

Debutový album Olivie Rodrigo z roku 2021 (Sour) môžeme pokojne nazvať ako fenoménom. Speváčka pokorila predajné rekordy, vyhrala Grammy a za posledné dva roky z nej album urobil umelkyňu, ktorá sa zaradila medzi popové idoly vedľa Eda Sheerana, Harryho Stylesa a Taylor Swift. Guts je druhý album speváčky. Prináša zbierku pozitívne naladených i rockerských piesní a balád hľadajúcich dušu, ktoré by sa dali zaradiť do soundtracku akéhokoľvek klasického filmu pre dospievajúcich.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.