Reklama

8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v januári 2022

Zdroj | Bowers & Wilkins
Richard Pliešovský
Zdroj | Bowers & Wilkins
Zdroj | Bowers & Wilkins

Aká hudba je najpočúvanejšia? Každý z nás má iný vkus, preto sa aj tento rok budeme riadiť portálom Official Charts, ktorý spája viacero hudobných rebríčkov. Venuje sa síce dianiu v Spojenom kráľovstve, ale anglosaskú hudbu radi počúvame aj my.

Prinášame umiestnenie prvých ôsmych najobľúbenejších albumov (počet stiahnutí, streamov, predajov CD, vinylov a magnetofónových kaziet) rebríčka z Official Charts Company pre aktuálny týždeň (14. až 20. január 2022).

1. Weeknd – Dawn FM

Celkovo piaty album Abela Tesfayeho, koncipovaný ako počúvanie retro-popovej rozhlasovej stanice v očistci, je najpremyslenejším, najmelodickejším a najodhaľujúcejším projektom jeho kariéry. V najnovšej kolekcii nájdete jeho typický zvuk zabudovaný do poriadne chytľavých melódií.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

2. Ed Sheeran – =

Ed Sheeran ako mnohí z nás zostarol a stal sa otcom. So všetkými týmito zmenami nás sprevádza na nových piesňach, kde je množstvo (miestami ošúchaných) postrehov o láske, živote a zábave. Jeho gitaru často nahrádzajú syntetizátory a prehlušuje pop 80. rokov. Piesne fungujú len ako kulisa k oddychu a práci, ale nič hlbšie za nimi nehľadajte.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

3. Adele – 30

Je to jej najosobnejší album, alebo ďalšia depresívna zbierka piesni v širokej ponuke na hudobnom trhu? V tomto sa rozchádzajú nielen poslucháči, ale i hudobní kritici. Prvé miesto v rebríčku naznačuje, že to nebude také zlé. Veľmi krásnou piesňou je To Be Loved, ktorá definuje aj celú platňu, pôsobivá a veľmi „dospelá“ je však All Night Parking.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

4. Gunna – DS4Ever

Album DS4 Ever je pomerne rozsiahle dielo s množstvom hostí vrátane takých mien ako Drake, Young Thug, G Herbo, 21 Savage, Kodak Black, Lil Baby, Chris Brown a ďalších. Napriek tomu ho kritici označili ako monotónny s minimom zábavy, ktorá by na albume rapera rozhodne nemala chýbať.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

5. David Bowie – Toy (Toy:Box)

Vydanie obsahuje materiál nahraný ešte v roku 2000 a ukazuje Bowieho v sebavedomej forme. Koncept Toy je prekvapivý pre niekoho, kto strávil predchádzajúce desaťročie posúvaním hraníc v hudbe a kultúre. Po smrti Bowieho sa v pozostalosti našiel obrovský archív, ktorého súčasťou je Brilliant Adventure a Toy. Vyšiel v čase jeho nedožitých 75. rokov ako samostatné vydanie s s dvoma extra diskami alternatívnych verzií. Potvrdzuje, že opäť predbehol dobu.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

6. Little Mix – Between Us

Little Mix oslávilo desaťročnicu svojej existencie rokov prvým albumom najväčších hitov. Between Us, ktorý obsahuje štyri nové skladby (päť v luxusnej edícii). Na nahrávke vidíme (počujeme) vývoj zvuku kapely naprieč šiestimi doterajšími štúdiovými albumami.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

7. Olivia Rodrigo – Sour

Osemnásťročná speváčka z Dysneyovky High School Musical vzbudila obrovský záujem na TikTok singlom Drivers license. Debutový album je prekvapujúco jemný, rozpráva o rozchode, ktorý dáva lekcie o neistote, úzkosti a dôvere. Olivia pracovala na albume so spoluautorom a producentom Danom Nigrom. Sour sa radí medzí najlepšie popové albumy roka.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

8. D-Block Europe – Home Alone 2

Rok od vydania debutu prinášajú D-Block Europe (známi aj ako DBE) nový album. Rýchlosť práce dua a nemá konkurenciu. Od roku 2018 vydali Young Adz a Dirtbike LB 5 úspešných mixtapeov a dva štúdiové albumy.

Amazon MusicApple MusicDeezerSpotifyTIDAL

Z minulého mesiaca ostal v našej „osmičke“ Ed Sheeran na rovnakom (druhom mieste), a Adele (pokles o dve priečky). V rebríčku sa opäť objavila Olivia Rodrigo.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.