Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v decembri 2022

8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v decembri 2022
Zdroj | JBL
Richard Pliešovský
8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v decembri 2022
Zdroj | JBL
Zdroj | JBL

Aká hudba je najpočúvanejšia? Na čom frčí hudobne naladený svet? Prirodzene, každý z nás má iný vkus, preto sa riadime portálom Official Charts.

Ten spája viacero hudobných rebríčkov. Venuje sa síce populárnym hudobníkom v Spojenom kráľovstve, ale anglosaskú hudbu máme predsa radi aj u nás na Slovensku.

Aj v decembri vám prinášame umiestnenie prvých ôsmych najobľúbenejších albumov (počet stiahnutí, streamov, predajov CD, vinylov a magnetofónových kaziet) rebríčka z Official Charts Company pre aktuálny týždeň (16. až 22. december 2022). Hneď na prvom mieste na vás čaká absolútna novinka.

Obsah pokračuje pod reklamou

1. Sam Ryder – There’s Nothing But Space Man

Sam Ryder zahviezdil na TikToku, kde zaujal Aliciu Keys. Jeho debutový album prináša nie inovatívnu, ale skôr typickú kreativitu britského pop-priemyslu, ktorý sa snaží vyťažiť z virálnej slávy speváka. Kritici albumu vytýkajú buzzubosť, ale čo si budeme hovoriť, album There’s Nothing But Space Man sa ocitol hneď na prvej priečke. Vypočujte si ho a urobte vlastný názor.

Druhý album 33-ročnej speváčky Solány Rowe, známej ako SZA, prináša mix žánrov – rap, rock, R&B, pop, folk, indie-rock či techno. SZA prináša spontánne, emocionálne nabité piesne. Zručne dokáže žonglovať s hlasom tak, že v jednej chvíli rapuje a vzápätí spieva v dokonalej melódií a frázovaní. Témy piesní sa opakujú – nevera a opätovné stretnutia, zrada a spojenie a pochybovanie o sebe samej.

https://youtu.be/WxflcXmtVTM

3. Taylor Swift – Midnights

V poradí 10. album Taylor Swift prináša 13. skladieb, ktoré ju vracajú k popu. Ten opustila v roku 2019, takže sme až dlho čakať nemuseli. V textoch rozoberá speváčka najmä samú seba a to, ako vidí okolitý svet. Niekedy dostanete poriadnu porciu lásky, inokedy sa dozviete, aké to je byť prenasledovanou celebritou.

4. Michael Bublé – Christmas

Dnes už klasický vianočný album z roku 2011 sa opäť vyšvihol v predvianočnej hitparáde. Sprevádza ho jeho vlastná kapela, ale aj iné súbory a výsledok je toto nadčasové dielo, ktoré už v čase nahratia pôsobilo ako zo starej školy. Kto má rád vianočnú hudbu, určite nesmie vynechať v playliste tento príjemný a hrejivý kúsok. Hlas Michaela Bublé nemá chybu.

5. Andre Rieu & Johann Strauss Orchestra – Silver Bells

Pozoruhodný André Rieu prichádza so svojou zohratou kapelou a zborom na novej štúdiovej nahrávke s výberom vianočných kúskov rôznych žánorv, od populárnych piesní až vážnejšie songy. Na albume na vás čaká 16 piesni vrátane Santa Claus Is Comin’ To Town, It’s Most Wonderful Time of the Year, Jingle Bell Rock či Slumber My Darling.

Obsah pokračuje pod reklamou

6. Harry Styles – Harry’s House

Harry Styles sa tvrdošijne drží (aj) našej hitparády. Oproti minulému mesiacu si dokonca polepšil o jednu priečku. V albume Harry’s House na vás čakajú vydarené skladby, napríklad veselá As It Was, alebo popová Late Night Talking.

7. Andrea / Matteo / Virginia Bocelli – A Family Christmas

Adrea Bocelli hovorí, že chcel nahrať platňu, ktorá pomôže vytvoriť magickú náladu Vianoc. Na albume sa podieľali dve jeho deti, 25-ročný Matteo a 10-ročná Virginia. Album má 13 skladieb a nájdete na ňom tradičné koledy (The First Noel), ale aj moderné skladby (Happy Xmas). Veľmi pekný titul.

8. Cliff Richard – Christmas with Cliff

Christmas with Cliff obsahuje zmes svetských a „svätých“ piesní a trio originálov, ktoré osviežia ponuku vianočnej klasiky. Po vypočutí albumu však budete mať pocti, že umelec takéhoto kalibru nepodal 100 % výkon a výsledok je pomerne nudný bez toho, aby priniesol niečo nové.