Reklama

8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v auguste 2023

Zdroj | Beats
Richard Pliešovský
Zdroj | Beats
Zdroj | Beats

Aj vy rozmýšľate, čo zaujímavé si vypočujete, čo je aktuálne in? Každý z nás má iný vkus, preto sme si aj tento mesiac pomohli portálom Official Charts, ktorý spája viacero hudobných rebríčkov.

Prinášame vám umiestnenie prvých ôsmych najobľúbenejších albumov (počet stiahnutí, streamov, predajov CD, vinylov a magnetofónových kaziet) rebríčka z Official Charts Company pre aktuálny týždeň (18. až 24. august 2023).

1. Liam Gallagher – Knebworth 22

Obsah pokračuje pod reklamou

Album Knebworth 22 prináša mix dvoch vysúpení z minulého roka. Bývalý frontman Oasis sa vezie na vlne oživenia Britpopu s intímnym koncertom, kde mieša staré obľúbené skladby a podnecuje úvahy o znovuzjednotení skupiny. Dobre vyladený set piesní pokrýva celé spektrum jeho sólovej kariéry, korý dopĺňa z tvorby Oasis.

2. The Hives – The Death Of Randy Fitzsimmons

The Hives nahrali prvý album po viac ako desiatich rokoch, no ponúkajú to, čo vždy – elektrifikované vokály trhanej gitary a neúprosného tempa. Sú však hlasnejší a hlučnejší než kedykoľvek predtým. Spevák Howlin‘ Pelle Almqvist povedal pre Rolling Stone, že sú ako žraloky. „Žraloky sú rovnaké už miliardy rokov a stále vládnu. Ak ste žralok, nepotrebujete sa rozvíjať. Nevyvíjaš sa, pretože ťa nič nezabije.“ The Hives prinášajú zábavu, ktorá oslovuje poslucháčov aj dnes, čo dokazuje ich druhé miesto v Official Charts.

3. Jungle – Volcano

Jungle, londýnske duo, ktoré tvorí Tom McFarland a Joshua Lloyd-Watson, prináša hudbu, ktorá je inšpirovaná školou Marka Ronsona. Produkuje uhladené, digitalizované verzie diska a soulu. Za svoj debut z roku 2014 získali nomináciu na cenu Mercury a odvtedy priniesli hitové singly Busy Earnin‘ a Keep Moving. Ich optimistické melódie sa dočkali živých vystúpení, ako aj skvelých podkladov pre reklamy viacerých globálnych značiek. Volcano je ich štvrtý album, ktorý pokračuje v ich nastolenej línii, kde nadšené beaty a perkusie prechádzajú do skreslených a zrýchlených spevov vytvárajúc príjemný zvukový kokteil.

4. Travis Scott – Utopia

Travis Scott, 32-ročný rapper a producent, je hviezda s komplikovanou verejnou osobnosťou – kvôli tragédii v roku 2021, kedy zomrelo 10 ľudí počas jeho vystúpenia na festivale Astroworld. Jeho predchádzajúci album Astroworld bol úspešným dielom, ktorý sa vymanil z vplyvu Kanya Westa a urobil zo Scotta poprednú postavu hip-hopu. V Utopii sa snaží Scott prekonať sám seba. Očividne sa mu to podarilo.

5. Taylor Swift – 1989

Album 1989 (z roku 2014) nasledoval po titule Red a bol čiastočne Swiftovou odpoveďou na negatívnu, často sexistickú tlač, ktorú v tej dobe umelkyňa dostávala. Album, pomenovaný podľa roku, v ktorom sa narodila, ukazoval, že speváčka stratila naivitu a začínala sa učiť orientovať vo svete. 1989 bola platňou od Taylor Swift s najviac skladbami v Top 100. Hlavný singel Shake It Off bol v roku 2014 až štyri po sebe idúce týždne na vrchole rebríčka Hot 100. Taylor Swift vydala 9. augusta 2023 tento album opäť, ako Taylor’s Version.

6. Weeknd – The Highlights

Obsah pokračuje pod reklamou

The Highlights prináša piesne, ktoré speváka definovali, napríklad Starboy z roku či Can’t Feel My Face. Ide o prehliadku úspechov jedného z najväčších umelcov na svete. Obsahuje aj päť skladieb z After Hours, samotného albumu, ktorý viedol k tejto výberovke. Album pripomína úspechy speváka, no je otázne, či z piesní, ktoré boli populárne len pred niekoľkými rokmi, malo význam robiť ďalší playlist. Odpoveď poznáme, The Highlights je dlhé mesiace aj v našom TOP 8.

7. Taylor Swift – Midnights

V poradí desiaty album Taylor Swift prináša 13. skladieb, ktoré ju vracajú k popu. Ten opustila v roku 2019, takže sme nemuseli dlho čakať. V textoch speváčka rozoberá najmä seba a pohľad na okolitý svet. Raz dostanete poriadnu porciu lásky, inokedy sa dozviete, aké to je byť prenasledovanou celebritou.

8. Taylor Swift – Speak Now (Taylor’s Version)

A opäť tu máme Taylor Swift. Po prvý raz v histórii nášho seriálu sa v top 8 ocitá jediný umelec na troch priečkach. Speak Now (Taylor’s Version) prichádza v rozhodujúcom momente speváčkinej kariéry. Dokazuje, že je majstrom zmien, prechádza od hutného synthpopu k jemnúmu indie folku. Je to tiež jej prvý album vydaný uprostred turné, ktorý sa môže stať zároveň najlepšie zarábajúcim v jej diskografii.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.