Reklama

8“ tablet s 3G a štvorjadrom za 220 €

Dominik Fúsek

Niekedy je veľmi ťažké odlíšiť, kedy sa výrobcovia navzájom napodobňujú a kedy ide len o jednoduché nasledovanie lídra. Je však jasné, že keď jeden príde s niečím pomerne novým a ostatní vidia v jeho výrobku príležitosť, snažia sa konkurovať. Nový Archos 80 Xenon vychádza z iPadu mini, hoci vzhľadom pripomína skôr Samsung.

Archos 80 Xenon

Nový Archos to bude hrať na dobrú výbavu, nadštandardnú konektivitu a samozrejme hlavne cenu. Základom je 8“ uhlopriečka IPS displeja, žiaľ tu sa najviac šetrilo – dostanete rozlíšenie iba 1 024 x 768 pixlov. Áno, rovnaké má iPad mini, ale ten má vďaka nemu aspoň lepšiu kompatibilitu aplikácií, čo sa o Archose nedá povedať. Výkonu však bude dostatok: pod kapotou sa nachádza štvorjadrový 1,2 GHz procesor (pravdepodobne tento Qualcomm), 1 GB RAM a 4 GB pamäť s podporou microSD kariet. Na tejto zostave bude bežať čistý Android 4.1.

Archos 80 Xenon

Hlavným lákadlom novinky však bude konektivita – okrem Wi-Fi dostanete aj Bluetooth 3.0, FM rádio, GPS a najmä 3G modul. Výdrž batérie žiaľ výrobca neudáva. Hlavným lákadlom je nízka cena – len 220 €, hoci v USA je to iba 200 $. Archos 80 Xenon u nás kúpite zatiaľ len v obchode TabletStore.

Archos 80 Xenon

Zdroj a foto: Archos, TabletStore

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.