Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

8 noviniek výstavy IFA 2015, ktoré nás v redakcii dostali

8 noviniek výstavy IFA 2015, ktoré nás v redakcii dostali
Števo Porubský
8 noviniek výstavy IFA 2015, ktoré nás v redakcii dostali

Výstava IFA 2015 dnes zatvára svoje brány. Predstavených bolo obrovské množstvo noviniek, ktoré sme mohli vidieť i naživo. Veľkú väčšinu sme vám v posledných dňoch priniesli aj na našom portáli TECHBOX – stačí si kliknúť na baner hneď vpravo. Čo nás ale upútalo najviac?

IFA 2015

Philips AmbiLux

Mnoho ľudí tvrdí, že v TV biznise sa najbližšie roky nič neudeje. OLED či Ultra HD rozlíšenie tu už máme niekoľko rokov, už sa len čaká na ich masovejšie rozšírenie. Philips ale ukázal, že vie priniesť čosi úplne nové. Jeho systém osvetlenia AmbiLight pozná hádam každý. Práve z neho vychádza systém AmbiLux, ktorý namiesto LEDiek využíva až 9 pico projektorov, ktoré premietajú sledovaný obsah z TV na stenu za ním. Tým opticky zväčšujú sledovaný obraz do neuveriteľných rozmerov. Výborný nápad, klobúk dole!

Huawei Mate S

Huawei s novým smartfónom Mate S vypálil americkému výrobcovi Apple rybník. Nový model s 5,5“ Full HD displejom totiž ako prvý smartfón na svete ponúka dotykovú vrstvu, ktorá reaguje na tlak. Namiesto rozťahovania prstov pri zoomovaní tak bude stačiť napríklad len silnejšie zatlačiť na displej, ba dokonca Mate S poslúži aj ako váha na drobné predmety. Inak novinke nechýba nič podstatné, samozrejmosťou je i čítačka odtlačkov prstov.

Samsung Gear S2

Smart hodinky a Samsung už akosi patria k sebe. Po menej úspešných modeloch sa tu minulý rok objavil model Gear S, no aj ten mal dizajn digitálok z minulého storočia. Aj Samsung pochopil, že musí zaujať niečím elegantným. Podarilo sa mu to. Nový model Gear S2 má kruhový AMOLED displej, viac ako slušnú výbavu a unikátne ovládanie pri pomyselnom ciferníku. Kruhový ovládač je šikovný, čo sme si mali možnosť vyskúšať aj naživo. Už sa tešíme na test.

Sony Xperia Z5 Premium

Sony prekvapilo na výstave IFA hneď dvakrát. Okrem toho, že nepredstavilo dve, ale rovno tri vlajkové lode, vrcholný model Z5 Premium má Ultra HD (2 160 x 3 840 px) displej! Predstavte si tú neskutočnú jemnosť až 806 PPI. Už pri Full HD rozlíšení je obrovský problém vidieť jednotlivé pixely na displeji telefónu. Tento model ich má 4x viac. Extrémne rozlíšenie je samozrejme nevyužiteľné, no Sony tým predbehlo všetkých konkurentov, ktorí na podobných uhlopriečkach ponúkajú QHD rozlíšenie.

Panasonic VIERA CZ950

Panasonic prestal s výrobou plazmových televízorov koncom roka 2013, no netrvalo dlho a máme tu ich nástupcu. Aspoň tak hovorí samotný výrobca. Pri pohľade na nový televízor VIERA TX-65CZ950 ale musíme uznať, že mu bude dôstojným nástupcom. Perfektné farby a kontrast OLED displeja, certifikácia THX, Ultra HD rozlíšenie a kvantum technológií hovoria sami za seba. Okrem toho, tento luxusný kúsok výrobca zo zadnej strany potiahol Alcantarou. A vraj už výrobcovia nemajú žiadne zaujímavé nápady. Tento kúsok sa nám páči. Sklame ale asi jeho cena.

Toshiba Satellite Radius 12

Toshiba dokazuje, že stále vie vyrábať zaujímavé notebooky. Najnovším kúskom je 1,5 cm tenký 12-palec, ktorého IPS displej má rozlíšenie 3 840 x 2 160 pixlov. Satellite Radius 12 poháňa najnovší Intel Core i7 Skylake, 8 GB pamäť RAM, má USB-C a nechýba ani HDMI port. Tento namakaný 1 300-gramový kolibrík zvláda i rozpoznávanie tváre pre odomykanie Windows 10.

Toshiba Satellite Radius 12

ASUS ROG GX700

Druhým nemenej zaujímavým notebookom je hráčsky obor ASUS ROG GX700. Ten nás nezaujal ani tak výbavou, o ktorej výrobca informoval veľmi stroho, ale kvôli jeho zadnej časti. Tu totiž ASUS umiestnil unikátny systém vodného chladenia! Čítate dobre, notebook s vodným chladením. Sme však zvedaví, či sa niekedy objaví aj v predaji. Určite by sme ho vyskúšali.

ASUS ROG GX700

Acer Revo Build M1-601

Do tretice z počítačového sveta prekvapil Acer. Nejde však o notebook, hoci aj tých mal výrobca na stánku požehnane. Prekvapil nás Revo Build M1-601, čo je vlastne miniatúrne PC na stôl. To ale nie je obyčajné, ale modulárne. Základom je hlavný modul, ku ktorému si môžete naskladať ďalšie moduly podľa vašich potrieb. Ak zas niečo nepotrebujete, alebo si to zažiada výmenu, jednoducho modul vymeníte. Ak sa Aceru podarí tento typ PC-čka udržať, o pár rokov si zas môžete vymeniť základný modul za výkonnejší, pričom ostatné moduly ako Blu-ray mechanika, grafika či zvuková karta vám ostanú. Držíme tomuto riešeniu palce, vyzerá sľubne.

Acer Revo Build M1-601

IFA 2015

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2015 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Zdroj a foto: TECHBOX