Reklama

7 funkcií, ktorými by sa mohol inšpirovať Apple iPhone od Samsung Note20

Richard Pliešovský

Samsung pred pár týždňami predstavil svoj top model, Galaxy Note20 Ultra. September tradične patrí iPhonu, túto sezónu sa môžeme tešiť na na sériu 12. Samozrejme, zatiaľ nepoznáme presné špecifikácie a funkcie, ale už dnes si môžeme pozrieť, čo by si mohol vziať od konkurencie.

DeX

Vlajkové lode majú výkonu na rozdávanie a zvládli by toho podstatne viac… keby sa táto kapacita mohla niekde zmysluplne využiť. Samsung ponúka riešenie DeX. Vďaka nemu môže používateľ urobiť zo svojho smartfónu (a monitoru) počítač s praktickým touchpadom.

DeX stačí pripojiť k smartfónu a cez HDMI kábel prepojiť s monitorom. Na displeji smartfónu sa vám objaví otázka, či chcete zrkadliť obrazovku alebo prejsť do režimu DeX. Po zvolení režimu sa na monitore ukáže prostredie, aké poznáte z počítača. Nájdete tu domovskú obrazovku, ikony aplikácií, appky v hornej časti obrazovky či stavové informácie dole.

Pozrite si

Samsung DeX Pad – druhá generácia stanice s viacerými vylepšeniami

Rozdelenie obrazovky

Časy, keď mal iPhone 3,5-palcový displej sú už dávno preč a nikdy sa nevrátia. Potenciál veľkého displeja sa však nevyužíva naplno. Určite by mnohí používatelia privítali možnosť rozdelenia obrazovky na dve časti, podobne ako je to v iPadOS.

V iOS 14 bude podpora funkcie Picture in Picture. Používatelia budú môcť sledovať videá, či videotelefonovať, zatiaľ čo budú mať prístup k zvyšnej časti obrazovky, ďalšie veci, no skutočná funkčnosť viacerých úloh zatiaľ do iPhonov nedorazila.

Dock

K slabému využitiu displeja sa smeruje aj zobrazovanie k zobrazovanie ikony aplikácií. V iPhone si môžete uložiť na dock v dolnej časti obrazovky iba štyri. To je naozaj málo, určite by mnohí z vás privítali možnosť využiť päť, či dokonca šesť ikon aplikácií.

120 Hz displej

Samsung Galaxy Note sú známe svojim perfektným obrazom. Galaxy Note20 (ale aj iné modelyod Samsungu) majú 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Vďaka nej je ich obraz nielen ostrý, ale aj mimoriadne plynulý. Apple používa takúto frekvenciu zatiaľ len v iPadoch Pro. Určite je len otázkou času, kedy si nájde cestu aj do iPhonov.

Reverzné nabíjanie

Je to pomerne kontroverzná téma, nabiť iné zariadenie z vášho smartfónu. No raz za čas určite každý zažil nepríjemné chvíle, keď sa váš smartfón/slúchadlá či smarthodinky vybili v tú najnevhodnejšiu dobu.

V prípade Samsung Galaxy Note 20 si môžete zapnúť funkciu Wireless Powershare a z vášho smartfónu sa stane bezdrôtová nabíjačka Qi.

Pozrite si

Súboj 6 rýchlych bezdrôtových Qi nabíjačiek

S-Pen

Ak je 120 Hz zobrazovacia frekvencia na iPhonoch len otázkou času, implementácia stylusu S-Pen zrejme navždy ostane len sladkým snom jabĺčkarov. S-Pen ma parametre podobné Apple Pencil, oba majú extra nízku latenciu. Iphony však zatiaľ nepodporujú ani Apple Pencil. Škoda, existuje stále množstvo ľudí, ktorí si svoje poznámky robia s perom v ruke.

Rýchlonabíjačka v cene

Je pravda, že keď si kúpite automobil, výrobca vám nepribalí nabíjačku. Ale pri zariadení, ktoré sa nabíja každý deň je nabíjačka takmer jeho súčasťou. Vďaka nehanebnému šetreniu však k iPhone dostanete 5-wattovú nabíjačku, aj keď sa dokáže nabíjať rýchlejšie. Samsung na tomto nešetrí a pribalí výkonnejšiu nabíjačku, i keď ani ona nevyužíva plný potenciál rýchlonabíjania.

V iPhone 12 však v balení zrejme nenájdete ani neslávne známy 5 W adaptér. Údajne kvôli ekológii. Ak by šlo naozaj o ekológiu, tak by nám Apple druhým dychom neodkazoval na možnosť jej dokúpenia. Každopádne, bude zaujímavé sledovať, koľko výrobcov nasleduje „ekologický“ krok Apple a prestane dodávať nabíjačky.

Samsung Galaxy Note20 je špičkové zariadenie a šikovných vychytávok má, pravdaže, viac. Napríklad fotoaparát, alebo zabezpečený priečinok Knox. Čo chýba na vašom iPhone vám?

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.