Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

65" telka za 470 eur? Xiaomi takú má!

65" telka za 470 eur? Xiaomi takú má!
Zdroj | Redmi
Richard Pliešovský
65" telka za 470 eur? Xiaomi takú má!
Zdroj | Redmi
Zdroj | Redmi

Redmi, podznačka Xiaomi, predstavil smart televízory Redmi Smart TV X 2022 s 55- a 65-palcovou uhlopriečkou. Prinášajú lákavú kombináciu: špičkové funkcie a veľmi dobrú cenu.

Oba modely majú 120 Hz displej, ktorý podporuje funkcie určené na sledovanie športu a hier vrátane oficiálneho odporúčania tímu Xbox v Číne.

Obrazovky majú 4K rozlíšenie (3840 x 2160 px), podporujú HDR a Dolby Vision. Pokrývajú 94 % farebného prenosu DCI-P3 a sú slušne kalibrované (deltaE zhruba 2). Televízory bežia na MIUI pre TV 3.0, poháňa ich 4-jadrový čipset MediaTek MTK 9650 (Cortex-A73) s 3 GB RAM a 32 GB flash pamäťou.

Zdroj | Redmi

Smart TV sú vybavené HDMI 2.1 portom, vďaka FreeSync Premium si poradia s variabilnou obnovovacou frekvenciou (VRR). Dopĺňa ju automatický režim nízkej latencie, takže televízory sa po pripojení konzoly alebo PC automaticky prepnú do herného režimu s latenciou do 4 ms. V prípade, že začnete sledovať video, resp. živé televízne vysielanie, záznam môže byť prevedený na 120 fps.

Z ďalších rozhraní tu nájdete dva HDMI porty, AV konektor, Ethernet (RJ-45), ATV/DTMB, 2 USB a S/PDIF.

O zvuk sa starajú dva 12,5 W reproduktory s podporou Dolby Atmos. Ilúziu priestorového zvuku dotvárajú dve uzavreté dutiny s objemom 380 ml. Zabudované mikrofóny dokážu rozpoznať váš hlas, vďaka tomu môžete ovládať zariadenie hlasom. Prirodzene, nie po slovensky.

Zdroj | Redmi

Televízory majú celokovové prevedenie vrátane kovovej základne, podporujú tiež inteligentné úpravy zvuku a obrazu AI-PQ, AI-AQ.

Predávať sa začnú už 31. októbra. Dostupné budú najprv v Číne cez e-shopy Xiaomi a JD.com. Menší model vás vyjde na 2 699 juanov (cca 365 eur), za 65-palcovú uhlopriečku si pripravte v prepočte zhruba 470 eur. Dostupnosť a ceny pre Európu nie je známa.

Zdroj