65″ telka za 470 eur? Xiaomi takú má!

ZDROJ | Redmi

Redmi, podznačka Xiaomi, predstavil smart televízory Redmi Smart TV X 2022 s 55- a 65-palcovou uhlopriečkou. Prinášajú lákavú kombináciu: špičkové funkcie a veľmi dobrú cenu.

Oba modely majú 120 Hz displej, ktorý podporuje funkcie určené na sledovanie športu a hier vrátane oficiálneho odporúčania tímu Xbox v Číne.

Obrazovky majú 4K rozlíšenie (3840 x 2160 px), podporujú HDR a Dolby Vision. Pokrývajú 94 % farebného prenosu DCI-P3 a sú slušne kalibrované (deltaE zhruba 2). Televízory bežia na MIUI pre TV 3.0, poháňa ich 4-jadrový čipset MediaTek MTK 9650 (Cortex-A73) s 3 GB RAM a 32 GB flash pamäťou.

ZDROJ | Redmi

Smart TV sú vybavené HDMI 2.1 portom, vďaka FreeSync Premium si poradia s variabilnou obnovovacou frekvenciou (VRR). Dopĺňa ju automatický režim nízkej latencie, takže televízory sa po pripojení konzoly alebo PC automaticky prepnú do herného režimu s latenciou do 4 ms. V prípade, že začnete sledovať video, resp. živé televízne vysielanie, záznam môže byť prevedený na 120 fps.

Z ďalších rozhraní tu nájdete dva HDMI porty, AV konektor, Ethernet (RJ-45), ATV/DTMB, 2 USB a S/PDIF.

O zvuk sa starajú dva 12,5 W reproduktory s podporou Dolby Atmos. Ilúziu priestorového zvuku dotvárajú dve uzavreté dutiny s objemom 380 ml. Zabudované mikrofóny dokážu rozpoznať váš hlas, vďaka tomu môžete ovládať zariadenie hlasom. Prirodzene, nie po slovensky.

ZDROJ | Redmi

Televízory majú celokovové prevedenie vrátane kovovej základne, podporujú tiež inteligentné úpravy zvuku a obrazu AI-PQ, AI-AQ.

Predávať sa začnú už 31. októbra. Dostupné budú najprv v Číne cez e-shopy Xiaomi a JD.com. Menší model vás vyjde na 2 699 juanov (cca 365 eur), za 65-palcovú uhlopriečku si pripravte v prepočte zhruba 470 eur. Dostupnosť a ceny pre Európu nie je známa.

ZdrojWeibo

Komentáre k článku