Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

65 dní na jedno nabitie s Garmin Enduro

65 dní na jedno nabitie s Garmin Enduro
Zdroj | Garmin
Richard Pliešovský
65 dní na jedno nabitie s Garmin Enduro
Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin

Garmin predstavil hodinky, ktoré nie sú len ďalšími v sérii spoľahlivých a odolných smartwatch. Okrem bežných funkcií totiž prinášajú doslova extrémnu výdrž 50 až 65 dní na jedno nabitie. Ako je to možné?

Novinka je vybavená pokročilým manažmentom batérie skombinovaným so solárnym dobíjaním. Pravdaže, výdrž batérie nie je jediná vlastnosť, ktorá robí z tohto modelu (a produktov Garmin všeobecne) veľké lákadlo pre športovcov a outdoorových nadšencov.

Zdroj | Garmin

Garmin Enduro chráni temperované sklíčko Corning Gorilla Glass 3. Farebný 1,4-palcový displej je s rozlíšením 280 x 280 px. Odolné telo spĺňa certifikát MIL-STD-810, má 51 x 51 x 14,9 mm a hmotnosť 66 g (verzia Steel), resp. 52 g (Titan). Vodeodolnosť je do 10 ATM.

Smarthodinky bez problémov zvládnu náročné tréningy. Obsahujú nové funkcie zamerané na cezpoľný (trailový) beh, kde pomôžu športovcom s lepším monitoringom výkonu. Enduro prináša niekoľko nových nástrojov určených pre tréning a zotavenie, špecificky sú prispôsobené pre vytrvalostných športovcov.

Pozrite si

Garmin Lily – ako to dopadne, keď ženy vymyslia smarthodinky? Štýlovo

Nájdete tu VO2 max pre cezpoľný beh, ktorý monitoruje úroveň kardiovaskulárnej kondície aj na trati s neustále sa meniacimi podmienkami. Appka Ultrarun umožňuje zaznamenávať jednotlivé prestávky strávené na občerstvovacích staniciach počas pretekov. Vylepšenia sa dočkala funkcia ClimbProTM Trail. Teraz ponúka informácie v reálnom čase o nasledujúcich úsekoch stúpania, vzdialenosti, prevýšenia či sklonov a po novom aj detailné údaje o zostupových úsekoch.

Zdroj | Garmin

Z ďalších noviniek môžeme spomenúť pokročilého Poradcu zotavenia, ktorý po každom tréningu odpočíta čas do ďalšieho zotavenia, MTB metriky prinášajú hodnoty GRIT a FLOW, ktoré hodnotia obtiažnosť a plynulosť jednotlivých jázd pri horskej cyklistike, či Odporúčané cvičenia na dennej báze.

Garmin Enduro ponúka všetky bežné funkcie na sledovanie aktivity aj zdravotných ukazovateľov počas dňa i noci.

Hodinky vydržia 50 dní, s dobíjaním solárnou energiou až 65 dní. Pri aktivovanom šetriči batérie to je až 130 dní, resp. 1 rok so solárnym dobíjaním. Pri zapnutom GPS vydržia 70 hodín (80 hodín s pomocou solárnej energie). Spárujte ich so smartfóm s Android a iOS, môžete s nimi platiť v obchodoch. Ani pri tomto modeli nebudete ukrátení o množstvo golfových funkcií.

Zdroj | Garmin

Smarthodinky Garmin Enduro budú k dispozícii od 31. marca za 799,99, resp. 899,99 eur v prípade verzie s titánovým puzdrom.

Zdroj