6 TOP dokumentov zo sveta technológií, ktoré rozšíria vaše obzory

ZDROJ | Incipio

Leto nám beží v plnom prúde, ale možno aj počas prázdnin chcete byť v obraze. A nielen vo fotorámiku z dovolenky, ale aj v tom pomyslenom. Preto sme pre vás pripravili niekoľko dokumentárnych filmov, ktoré nás v poslednej dobe zaujali a vy ste ich možno nestihli zaregistrovať.

6. Ako sa stavia krídlo lietadla Airbus

https://youtu.be/pvvvD6VUEG4

Leteckí konštruktéri sú machri a na slovo vzatí odborníci. Ak máte radi letectvo a chcete sa pozrieť na prácu konštruktérov Airbusu A380 Super Jumbo, ktorého vývoj stál 10 miliárd libier, neváhajte a pozrite si tento zaujímavý dokument.

5. Vizuálne efekty vo Westworld

https://youtu.be/FcVnyankyyQ

Aj by máte radi dramatický seriál Westworld, z produkcie HBO? Tento rok prišla na obrazovky druhá séria, ktorá je rovnako výborná ako prvá. Mimochodom, viete, že serál vychádza z pôvodného filmu z roku 1973, ktorý napísal Michael Crichton (Jurský park, Kongo, Pohotovosť, Vychádzajúce slnko, Odhalenie, Sféra)?

4. Ako sa stavia satelit

https://youtu.be/cYcXNhSwx68

Ďalší dobrý dokument zo série Ako sa stavia, je o konštruovaní satelitu. Technologickým nadšencom nemusíme popisovať, na čo všetko sa využívajú satelity, pretože by to vydalo nielen na článok, ale rovno na celý seriál. Obdivovateľom Jamesa Bonda môžeme zase pripomenúť, že dobrý agent nedá bez satelitu ani ranu.

Pozrite si10 najlepších seriálov, ktoré si pozrieť cez upršané letné dni

3. Megatovárne – Tesla Model S

https://youtu.be/s8-k-rEOoYA

Vizionár Elon Musk rozpráva o svojich plánoch a o tom, čo už konkrétne realizuje. Model S môže navždy zmeniť svet, je to prvý sériovo vyrábaný luxusný sedan jazdiaci výhradne na elektrický pohon. Je navrhnutý na rýchlu jazdy a dlhý dojazd. Dokument vám však okrem elektromobilu predstaví aj Elona a jeho životopis.

2. The Commodore Story

https://youtu.be/yz-ptLXtNbc

The Commodore Story je príbeh o spoločnosti Commodore. Prevedie nás jej vývojom od 70-tich do 90-tich rokov a predstaví nám jej známe aj menej známe produkty. Od PET, Vic20, C66 po Amigu. Firmu založil Jack Tramiel a motto jeho podnikania bolo „Obchod je vojna“. Niektorí ho prirovnávajú k Stevovi Jobsovi, zakladateľovi Apple. Film mal premiéru 23. februára 2018 a dá sa kúpiť (alebo len pozrieť) napríklad v Amazone.

1. Rivali

https://youtu.be/HkIFS7fns5o

Aký by to bol seriál o dokumentoch z oblasti technológií a my by sme nespomenuli Steve Jobsa, alebo Billa Gatesa? V tomto dokumente sa pozrieme na rivalitu oboch pánov. Zaujímavé video, v ktorom sa určite dozviete nielen notorické známe fakty a súvislosti, ale aj niečo nové.

Týmto sa náš rebríček dokumentov končí, to však neznamená, že ich nie je oveľa viac. Je však leto, voda láka a keď odlepíte oči od obrazoviek, môžno vás – rovnako ako nás – zaujmú ladné krivky nejedného ľahko zahaleného objektu s tými najmodernejšími technologickými vychytávkami.

ZdrojInternet

Komentáre k článku