Reklama

6 tipov, ako sa nezblázniť z home-office a zostať produktívnym

Zdroj | Hyper
PR článok
Zdroj | Hyper
Zdroj | Hyper

Síce korona karanténa pomaly končí, počas posledných dvoch mesiacov veľa z nás zistilo, že práca z domu vie byť často krát efektívnejšia, ako každodenné dochádzanie do kancelárie. Navyše, ak musíme veľa času stráviť v zápche. Ak si stále na home-office, prípadne uvažuješ, že na ňom ostaneš ďalšie mesiace, pripravili sme ti, v spolupráci s mojoffice.online, zopár tipov, ktoré ti pomôžu udržať sa produktívny a efektívny.

1. Deň začína ránom

Po zobudení sa snaž vyhnúť sa okolitému „hluku“. Skús nechať telefón, notifikácie, sociálne médiá, správy, kamarátov či počítač aspoň 30 až 60 minút po zobudení na pokoji. Venuj sa sebe. Daj si pohár vody s citrónom alebo mätou, prejdi sa 10 minút na čerstvom vzduchu, rozhýb sa, rozkýv telo, medituj, pomodli sa.

2. Priprav sa na prácu a urob si zoznam úloh

Nápis si bloky úloh, ktoré ťa počas dňa čakajú. Následne si rozdeľ jednotlivé úlohy na menšie časti, aby si sa im mohol venovať do 60 minút. Informuj kolegu, prípadne spolubývajúceho, čo ideš robiť a venuj sa tejto úlohe najbližší časový úsek.

Zdroj | Panasonic

3. Správ si z domáceho pracoviská kvalitný home-office

Ak si mal doteraz „len“ kuchynské stoličky, prípadne gauč, z ktorého si pracoval, môžeš to zmeniť. Vďaka službe Mojoffice.online si vieš prenajať prémiový kancelársky nábytok na tie mesiace, kedy pracuješ z domu, bez potreby investovať stovky eur do poriadnej stoličky. Keď prestaneš pracovať z domu, nábytok im vrátiš. Viacej detailov nájdeš na mojoffice.online.

4. Snaž sa striedať polohy pri práci

Praktizuj takzvané aktívne sedenie, na udržanie tvojho tela v pohybe. Meň polohy každých 30 – 40 minút, choď sa prejsť po schodoch, daj si zopár klikov či drepov, natiahni si chrbát a uvoľní si ramená. Práve kvalitná stolička ti v aktívnom sedení môže pomôcť. Vieš si na nej nastaviť výšku operadla, opierok či sklon sedáku. Tým pádom si viacej chrániš krk a chrbát.

5. Skús obmedziť vyrušenia ako social médiá či TV

Existujú rôzne aplikácie, ktoré ti zablokujú prístup na facebook, Instagram či iné „zábavné “stránky. Skús si vypnúť notifikácie na telefóne a prehodiť si prácu na „novú kartu“, kde nebudeš mať súčasne otvorený facebook či Instagram. ideálne nepracovať pri zapnutej TV alebo rádiu. Skús si na YouTube nájsť focus playlist, kde nebudeš vyrušovaný zbytočnými správami a reklamami.

Zdroj | campus-cowork.com

6. Dbaj na kvalitné potraviny

Počas práce popíjaj kvalitný zelený či čierny čaj, poctivú kávu alebo čistú vodu s citrónom. Ak máš chuť na sladké, skús si dať poctivú raw tyčinku, ovocie, kvalitnú čokoládu či čaj s medom. Skús nejesť veľké raňajky alebo obed a radšej si daj menšiu porciu, aby si udržal svoju hlavu sústredenú.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.