Reklama

6 skvelých tipov na Bluetooth reproduktor do 150 eur nielen pod stromček

Zdroj | JBL
Michal Sobek
Zdroj | JBL
Zdroj | JBL

Už o 10 dní tu máme Vianoce, a tak je najvyšší čas zháňať darčeky. Určite máte vo svojom okolí niekoho, kto nerád využíva na počúvanie hudby slúchadlá. Oveľa radšej si vychutnáva hudbu prostredníctvom reproduktora. A čo taký, ktorý je bezdrôtový a ľahko prenosný? Pozrite si našich 6 tipov na skvelý Bluetooth reproduktor.

Pozrite si

Najlepších 8 smarthodiniek a tabletov pre deti

V seriáli Vianoce 2021 nebudeme sledovať aktuálne zľavy, na tie máme dnes už dva samostatné seriály – ZĽAVY a TECH DEALS. V oboch vždy nájdete tipy na tie najlepšie aktuálne zľavy. Odporúčame preto sledovať aj tie.

Bluetooth reproduktor je jasná voľba pre ľudí, ktorí chcú mať svoj reproduktor všade pri sebe a nevadí im ani občas ho nabiť. Skvelo sa hodí do izby, ale aj na záhradnú párty alebo chatu. Samozrejme, dôležitým parametrom je zvuk. Treba si preto vždy zistiť jeho výkon a ideálne naživo si na ňom pustiť vašu obľúbenú pieseň.

Každý Bluetooth reproduktor má svoj osobitý vzhľad a špecifické prvky. Dizajn môže zaujať, ale nie pre každého je práve dôležitý. Zaujímavým parametrom by mohla byť výdrž. Je rozdiel, ak reproduktor vydrží hrať 5 alebo 20 hodín. Na párty určite nechcete zažiť situáciu, že sa uprostred nej reproduktor vybije a vy ste zvyšok večera bez muziky.

Zdroj | bose

Sú aj Bluetooth reproduktory, ktoré sa nemusíte báť zobrať ani k vode, pretože majú certifikovanú vodeodolnosť. Na potápanie to však nie je, ale keď vám náhodou spadne do vody, tak môžete ostať pokojný. Nič sa mu nestane.

Ak ste Apple fanúšik, alebo niekoho takého chcete obdarovať, dávame do pozornosti aj HomePod mini. Ten je malý, má skvelý zvuk, vstavanú hlasovú asistentku Siri a mnoho ďalšieho. No do tohto výberu ho nemôžeme zaradiť z prostého dôvodu – nie je bezdrôtový. Zaradili sme ho však do nášho výberu ôsmich tipov na smart reproduktory.

Skĺbiť všetky tieto parametre nie je vždy jednoduché. Aj preto ti prenášame náš prehľad šiestich Bluetooth reproduktorov do 150 eur.

Bang & Olufsen BeoPlay P2

Zdroj | Bang & Olufsen

Malý reproduktor BeoPlay P2 zaujme rozmermi aj hliníkovým spracovaním. Na skvelý zvuk poslúži dvojica 15-wattových reproduktorov. Zariadenie by malo vydržať prehrávať hudbu 10 hodín a potom ho dobijete pomocou USB-C konektora.

Samotný reproduktor nemá na svojom tele žiadne ovládacie tlačidlá, a tak si budete musieť vystačiť s aplikáciou Beoplay App. Povrch slúži ako dotyková plocha, ktorou reproduktor zapnete aj zmeníte prehrávanú pieseň. Nechýba ani vyvolanie hlasového asistenta. BeoPlay P2 má aj certifikovanú odolnosť voči vode a prachu.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 

Bose SoundLink Colour II

Zdroj | Bose

Ide už o druhú generáciu obľúbeného Bluetooth reproduktora od Bose. Telo je pokryté silikónom a je príjemné na uchopenie. Bose nezabudlo na ovládacie fyzické tlačidlá a nájdete ich na vrchnej strane. Ani tu nechýba aplikácia Bose Connect. Jednoduchosť párovania umožňuje NFC čip, takže stačí priložiť a ste pripojený.

Keďže reproduktor ponúka audio konektor, na pripojenie môžete využiť aj ten. Výdrž na jedno nabitie sa pohybuje na úrovni ôsmich hodín. Pozor, nabíjanie je dnes už cez zastaralý microUSB konektor. Opäť tu nájdeme aj certifikovanú vodeodolnosť IPX4.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 

JBL Flip 6
Zdroj | JBL

Tradičný valec od JBL už prichádza vo svojej šiestej generácii. Celkový výkon je 30 W a JBL sľubuje prepracovaný zvuk na všetkých úrovniach. Odolnosť je tu už vyššia, konkrétne IPX7, takže párty pri bazéne mu nebude robiť žiadne problémy.

Zaujímavou funkciou je PartyBoost, na základe ktorej môžete tento reprák prepojiť s ostatnými kompatibilnými JBL reproduktormi. Veľa hudby si užijete vďaka 12-hodinovej výdrži a modernému USB-C konektoru.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 

LG PL5 XBOOMGo

Zdroj | LG

Zaujímavý dizajnový kúsok má aj LG. Model PL5 prináša výkon 20 W aj vodeodolnosť IPX5. Zvuk ladila spoločnosť Meridian Audio a spoľahnúť sa môžete na naozaj skvelý zvuk a hutné basy. Ovládacie tlačidlá sa už tradične nachádzajú na vrchnej strane.

Poteší aj výdrž, ktorá je až 18-hodinová. Prítomný je 3,5-milimetrový audio konektor na drôtové pripojenie k vášmu smartfónu. LG pridáva aj svetelné efekty, ktoré menia farby a sú umiestnené okolo pasívnych vyžarovačov na bokoch.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 

Marshall Emberton BT

Zdroj | Marshall

Dizajnovo tento Bluetooth reproduktor presne spadá do dizajnového jazyka značky Marshall. Výkon je kombinovaných 20 W spolu s technológiou True Stereophonic, ktorá má za úlohu ponúknuť viacsmerné audio. To znamená 360-stupňový zvuk a je jedno, kde sa nachádzate.

Výdrž batérie by sa mala pohybovať niekde na úrovni 20 hodín a prítomné je aj rýchlo nabíjanie. Za 20 minút nabíjania máte o hudbu postarané až na 5 hodín. Ani v tomto prípade výrobca nezabudol na certifikovanú vodeodolnosť IPX7.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 

Sony SRS-XB33

Zdroj | Sony

Tento reproduktor od Sony sa vyznačuje tým, že okrem certifikovanej odolnosti IP67, je odolný aj voči pádom. Zvuk je už tradične skvelý, aj keď Sony výkon reproduktora neuvádza. Funkcia EXTRA BASS vylepšuje nízke tóny a zvýrazňuje basovú zložku. Reproduktor nemá klasické kruhové membrány, takže akustický tlak je väčší a skreslenie hudby menšie.

Sony uvádza výdrž batérie až 24 hodín, čo je veľmi slušný výsledok. Na zadnej strane okrem dobíjacieho USB-C konektora nájdete aj USB-A konektor, ktorý môže slúžiť napríklad na nabíjanie vášho smartfónu. Chýbať nesmú ani LED pásiky, ktoré blikajú do rytmu prehrávanej hudby.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.