Reklama

6 + 2 TOP appiek na jarnú turistiku

Zdroj | Techbox
Richard Pliešovský
Zdroj | Techbox
Zdroj | Techbox

Máj je presne ten mesiac, kedy sa otvárajú nielen srdcia i tých najväčších technokratov, ale aj turistické chodníky. Dámy a páni, je čas oprášiť turistickú výstroj a aktualizovať aplikácie, ktoré môžu pomôcť nielen s túrou, ale v prípade núdze aj zachrániť život.

Pripravili sme pre vás zoznam zaujímavých aplikácií a služieb, ktoré využijete či už na pešiu turistiku, cyklotúru, alebo jednoduchý nenáročný rodinný výlet. Samozrejme, aplikáciu môžete využiť aj na vytvorenie itineáru v pohodlí domova, bez zbytočných stresov a častého hľadenia do mobilu. Aplikácie a služby sú zoradené podľa abecedy.

Bikemap – Cycling Map & GPS

Praktická appka s vydareným dizajnom. Ideálna pre cyklistov, ktorí sa chcú nechať pomocou svojho smartfónu navigovať v mestách, ale i v prírode. Pomocou mobilu si tiež môžu zaznamenávať dobrodružstvá na dvoch kolesách s podrobnými dátami pomocou GPS. S prémiovým predplatným získate pokročilé cyklistické mapy, ukážky 3D trás a funkciu detekcie pádu, čo vás ochráni aj v prípade, že sa na cyklovýlet vyberiete bez sprievodu.

Android, iOS

Hiking – Turistická mapa SK

Jednoduchá aplikácia, ktorá príde vhod po potulkách Slovenskom. Nájdete v nej všetky turisticky označené chodníky a rázcestia, vynikajúcu databázu vrcholov, výhliadok, hradov, jaskýň, ale i táborísk či posedení. Nechýba zoznam ubytovní a hotelov. Mapy si viete stiahnuť do smartfónu a využívať ich aj vtedy, keď sa ocitnete v zónach bez internetu.

Android, iOS

Zdroj | Techbox

Mapy.cz

Známa služba, ktorú využijete aj na Slovensku. Ak sa pýtate, prečo jednoducho nevyužiť Mapy Google, odpoveď je jednoduchá. Mapy.cz sú nenahraditeľné v prípade, že sa budete pohybovať mimo ciest. Služba ponúka množstvo turistických máp, nechýba obľúbená funkcia Moje Mapy, ktorá slúži na plánovanie výletov a synchronizáciu medzi zariadeniami.

Android, iOS

Mapy Google

Mapy Google má zrejme v smartfóne aj najväčší technologický analfabet. Keby náhodou nie, môže to okamžite napraviť a nainštalovať ich z priloženého odkazu. Ak aplikáciu nevyužijete priamo na túru, určite pomôže s dopravou do konkrétnej lokality. Šikovnou vychytávkou v Google mapách je funkcia zdieľania vašej aktuálnej polohy, ktorú môžete odoslať, resp. nechať pravidelne odosielať vašim blízkym.

Android, iOS

Slovakia Travel

Oficiálna celoslovenská turistická appka Slovakia Travel ponúka informácie o bodoch záujmu, turistických trasách, aktuálnych podujatiach, či odporúčaných miestách. Umožňuje prístup k rezervačným platformám.

Android, iOS

Zdroj | Techbox

Zaži Tatry

Aplikácia, ktorá vám pomôže objavovať krásy Tatier. Nájdete tu 3D mapy, 205 turistických chodníkov s navigáciou a celkovou dĺžkou 407 kilometrov. Aplikácia vám ukáže vašu presnú polohu a výškové prevýšenie. Nechýba predpoveď pčasia na 5 dní, ktorá vám pomôže lepšie naplánovať vašu túru.

Android, iOS

Pozrite si

Idete do hôr? Využite nový meteoportál horskej služby

Horská záchranná služba

Portál Horská záchranná služba neslúži priamo na plánovanie trás a navigáciu, ale môže výrazne pomôcť ak sa niečo nevydarí. V januári tiež spustila nový meteoportál a rozšírila automatické meteostanice.

AndroidiOS

Záchranka

Pomocou mobilnej aplikácie môžete v prípade núdze jednoduchým spôsobom kontaktovať Zdravotnícku záchrannú službu a Horskú službu, zároveň odošlete vašu presnú polohu a ďalšie užitočné informácie.

AndroidiOS

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.