Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

5,9“ Full HD displej, snímač odtlačkov a Snapdragon 600, to je nové HTC One max

5,9“ Full HD displej, snímač odtlačkov a Snapdragon 600, to je nové HTC One max
Marek Šimunek
5,9“ Full HD displej, snímač odtlačkov a Snapdragon 600, to je nové HTC One max

Samsung ho má, Sony ho má, tak prečo by ho nemohlo mať aj HTC? Že neviete o čom to hovorím? No predsa o phablete, ktorý vychádza z vlajkovej lode. Medzi nami smartfónovo ladenými môžeme teda slávnostne privítať nový HTC One max.

HTC One max

Niekomu vyhovuje 4,7“ displej, aký ponúkne napríklad dizajnovo pravdepodobne najkrajší smartfón súčasnosti HTC One, iní naopak siahnu po menšej uhlopriečke 4,3“, ale dizajn chcú rovnaký. Pre nich je ideálnym spoločníkom HTC One mini, ale nájdu sa medzi nami aj taký, ktorí naopak potrebujú ešte väčší displej a väčšiu plochu. Práve poslednej skupine vychádza HTC v ústrety novým modelom HTC One max. Novinka jasne zapadá do rodiny HTC One zariadení, teda celé telo je vytvorené z kombinácie hliníku a plastu. Tento obor však vyhnal uhlopriečku až na hodnotu 5,9“! Takýto veľký displej by mal stačiť už aj najnáročnejším používateľom. Displej používa technológiou Super LCD 3 a samozrejme ponúkne Full HD rozlíšenie. Ak chcete takto veľký displej budete si musieť vrecká nohavíc prichystať aj na poriadne veľké rozmery. HTC One max totiž nie je drobček a telo s rozmermi 164,5 x 82,5 x 10,29  a hmotnosťou 217 gramov už budete cítiť. Aspoň sa nebudete musieť báť, že ho náhodou stratíte. HTC však pri navrhovaní One max rozmýšľalo a tak tlačidlo na zapnutie nájdete namiesto hornej steny v tej bočnej, spolu s tlačidlami pre ovládanie hlasitosti.

Aký by to bol obor, keby nemal aj poriadne veľké srdce. HTC zvolilo v prípade novinky najvýkonnejší čip súčasnosti, Snapdragon 600 so štyrmi jadrami a taktom1,7 GHz. Už za štandard je možné považovať 2 GB operačnej pamäte, ale na druhú stranu poteší 32 GB používateľská pamäť, ktorá je našťastie rozšíriteľná pomocou pamäťových kariet. Zadný kryt v prípade One max je totiž odnímateľný. Nechýba ani známy 4 Mpx fotoaparát Ultrapixel, ktorému sekunduje 2,1 Mpx predná webkamera. HTC prinesie One max s už novým operačným systémom Google Android 4.3, ktorý sa bude skrývať pod grafickou nadstavbou HTC Sense 5.5. Sľubne pôsobí kapacita integrovanej batérie, ktorá činí 3 300 mAh a v kombinácii s energeticky nenáročným Snapdragonom 600 je možné očakávať veľmi dobrú výdrž. Zvláštnosťou nového HTC One max je snímač odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený na zadnej strane pod objektívom fotoaparátu. Slúži na bezpečné odomknutie zariadenia, alebo na spustenie troch obľúbených aplikácií podľa priloženého prstu. Geniálny zvuk dvojice stereo reproduktorov sme si už overili v prípade HTC One a aj najväčší One bude disponovať presne rovnakými reproduktormi BoomSound. HTC One max by mal byť dostupný na vybraných trhoch v priebehu nasledujúcich dní. To kedy a za akú cenu sa novinka objaví u nás spoločnosť neuviedla.

HTC One max

Foto: HTC