Reklama

54. deň: Zoznámte sa s najvýkonnejším telefónom a najlepším fotomobilom

Drahomír Piok

Zdá sa, že Nokia chystá na budúcotýždňovú výstavu MWC v Barcelone niečo skutočne veľké. Črtá sa nový nástupca najlepšieho fotomobilu Nokie N8, za všetko hovorí uvoľnené video. Kim Dotcom, riaditeľ Megauploadu, prepustený na kauciu, no súd mu zakázal internet. LG predstavilo nový „super-telefón“ Optimus 4X HD. Samsung oslavuje, predal už 20 miliónov smartfónov SGS II. Nike predstavilo šikovnú aplikáciu spolu s novými botaskami pre basketbalistov.

Určite neprehliadnite ani tieto dnešné články:

Kamera plná senzorov pre adrenalínových nadšencov

Panasonic a jeho TV, Blu-ray, LED žiarovky a iné novinky (REPORTÁŽ)

Rozhýbu nás baktérie? Možno i vo vesmíre!

Samsung predstavil ďalšie modely Galaxy, chaos pokračuje

HP to s netbookmi ešte nevzdáva

Kim Dotcom na slobode

Približne pred mesiacom zrušila americká FBI server Megaupload.com a pozatýkala siedmych akcionárov. Tých postupne prepustila a nakoniec bol na kauciu včera prepustený aj riaditeľ Kim Dotcom. Na slobode sa ale musí vyhýbať stretnutiam s ostatnými členmi akcionárov, nesmie opustiť Nový Zéland alebo dokonca ani používať Internet. 38-ročný majiteľ čelí predovšetkým obvineniam z porušovania autorských práv, za ktoré mu hrozí 500 miliónová sankcia, ale aj väzenie. Súdne konanie sa ešte nezačalo.

Megaupload logo

Najlepší fotomobil?

Bude mať Nokia nového kráľa fotomobilov? Táto otázka sa vynára po zverejnení oficiálneho videa s podtextom prípravy na zachytenie čistého pohľadu. Viac noviniek má Nokia oznámiť už v pondelok, 27. februára na barcelonskom MWC. Dohady hovoria, že korunu po doterajšom vedúcom fotomobile, Nokia N8, má prevziať Nokia N808.

Konečne oficiálne štvorjadro!

Tak a je to tu! LG predstavilo nový Optimus 4X HD, ktorý bude aj okrem LG Optimus Vu k videniu na MWC v Barcelone. Samozrejme, že tím TECHBOXU tam nebude chýbať. Čím je tento smartfón výnimočný? Podobne ako Optimus 2X a Optimus 3D si uchmatlo prvenstvo. Optimus 4X HD ponúkne výkonnú štvorjadrovú platformu Tegru 3. Procesor je taktovaný na frekvenciu 1,5 GHz, používatelia sa teda môžu tešiť na obrovský výkon a vďaka prítomnosti menej výkonného piateho jadra aj na primeranú a dobrú spotrebu. Ostatné špecifikácie hovoria o použití 2 150 mAh batérii, 4,7″ IPS displeji s HD rozlíšením 1 280 x 720 bodov, 1 GB RAM, 16 GB vnútorného úložiska, NFC alebo DLNA. Operačným systémom je nepochopiteľne Android 2.3, no dúfam, že LG ihneď výdá aktualizáciu pre Android 4.

LG Optimus 4X HD

Samsung predal 20 miliónov Samsungu Galaxy S II

Od apríla 2010 sa doteraz celosvetovo predalo až 20 miliónov kusov Samsung Galaxy S II. Spolu s predchodcom Samsung Galaxy S, ktorého sa predalo celkom až 22 miliónov, sa začleňujú tieto telefóny medzi najúspešnejšie výrobky tejto značky, ale aj histórie Android telefónov.

Samsung Galaxy S II

Nike pre basketbalistov

Program Nike+, ktorý je zameraný predovšetkým na bežcov príde s novou aplikáciou, ale aj špeciálnymi botaskami na basketbal. Samozrejmosťou bude aj webová služba, Nike+ Basketball, so zdieľaním svojich úspechov, podobne ako teraz funguje Nike+ pre bežcov. Botasky budú vybavené štyrmi senzormi pre meranie rýchlosti, výšky výskoku, otočiek a podobne.

Foto: LG, Techbox, Megaupload

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.