Reklama

50-palcový OLED za menej ako dve minúty!

Roman Calík

Mali ste už v rukách napríklad HTC Desire či Samsung Omnia II s OLED displejom? A čo tak veľkú a úspornú OLED telku? Svitá nám na lepšie časy…

Portál www.geeky-gadgets.com informoval, že výrobca DuPont dokáže vyrobiť OLED panel o veľkosti až 50-palcov. Jeho výroba dokonca netrvá viac ako dve minúty! Predstavte si niekoľko desiatok displejov špičkového mobilného telefónu HTC Desire, ktoré tvoria váš nový televízor. To by sa pozeralo, že? Za všetkým je nový výrobný proces, ktorý vďaka špeciálnej Dainippon tlačiarni a tretej generácii OLED atramentov dokáže nielen vytvárať väčšie panely, ale vraj výrazne šetrí i náklady.

Už čoskoro si tak budeme môcť užívať aj cenovo dostupnejšie OLED televízory, pri ktorých sa vám súčasné LCD-čka budú zdať ako nevydarený pokus o moderný televízor. DuPont navyše tvrdí, že panely vytvorené pomocou novej technológie vydržia pri 8 hodinovom dennom používaní približne 15 rokov. Výhodou OLED displejov je i výrazne nižšia spotreba ako pri súčasných LCD či LED paneloch. Tak čo počkáte si alebo sa necháte uniesť už súčasnými 3D LED televízormi? Aj tie sú úspornejšie a zábavnejšie ako klasické LCD.

OLED displej

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.