Reklama

5 oblastí, v ktorých môžeme očakávať na CES 2016 najviac noviniek

Marek Šimunek

Už v utorok, 5.1.2016 sa v americkom Las Vegas oficiálne začne najväčšia výstava spotrebnej elektroniky CES 2016. Niekoľko blížiacich dní teda budete môcť na TECHBOX sledovať množstvo noviniek z rôznych oblastí, ktoré si výrobcovia pre nás pripravili. Toto je 5 najväčších noviniek, na ktoré sa môžeme tešiť.

Množstvo nových produktov, ktoré budú počas výstavy CES 2016 predstavené je už známych, no niekoľko z nich bude určite prekvapením. Podľa nás sa však dočkáme predstavenia minimálne týchto piatich noviniek.

Nové smartfóny sú samozrejmosťou

Samozrejme rovnako ako po ostatné roky, aj tento sa môže tešiť na poriadnu dávku noviniek v oblasti smartfónov, ktoré si pre nás výrobcovia pripravili. Možno už počas CES sa dočkáme nového Samsungu Galaxy S7, ktorý nahradí súčasnú vlajkovú loď Galaxy S6. Chýbať nebude ani verzia so zakriveným displejom Samsung Galaxy S7 edge.

Okrem toho sa môžeme tešiť aj na niekoľko noviniek od iných výrobcov. Chýbať pravdepodobne nebudú novinky od spoločnosti ASUS, ako aj uvedenie nového Huawei Mate 8 pre americký trh.

Menej inteligentných hodiniek

Samozrejme na tak veľkej výstave akou CES 2016 je určite nebudú chýbať ani nové inteligentné hodinky, aj keď vzhľadom na množstvo hodiniek, ktoré si výrobcovia pripravili v minulom roku, pravdepodobne noviniek nebude tak veľa, ako počas iných výstav.

Zdroj | Oculus

Virtuálna realita všade okolo nás

Virtuálna realita bude veľkou témou výstavy CES 2016. Novinky pravdepodobne predstaví spoločnosť HTC, ktorá pripravuje okuliare Vive, ale možno sa dočkáme aj noviniek od priekopníka vo virtuálnej realite, spoločnosti Oculus Rift. Okrem veľkého množstva menších hráčov, ktorý určite predstavia svoje príslušenstvo a produkty pre virtuálnu realitu, sa môžeme možno tešiť aj na okuliare od spoločnosti Sony.

Aj svet TV sa dočká

CES je miesto, kam by ste mali prísť, ak chcete vidieť najnovšie produkty z oblasti TV. každoročne tu totiž výrobcovia predstavujú svoje novinky, ktoré budú hrať prím pre daný rok. Inak tomu nebude ani tento rok a my sa môžeme tešiť na poriadnu dávku noviniek v tejto oblasti. UHD rozlíšenie sa stáva pomaly štandardom a tak sa pravdepodobne objavia cenovo dostupnejšie modely, ktoré budú vybavené panelom s vysokým rozlíšením.

Okrem toho sa však určite objaví aj niekoľko modelov, ktoré poskytnú ešte vyššie rozlíšenie. V tomto prípade sa bude jednať skôr o prototypy, ktoré ešte nebudú určené na predaj. Chýbať nebudú ani vychytávky ako je napríklad HDR. Na druhú stranu nie je predpoklad, že uvidíme viac zakrivených TV.

Zdroj | Tesla

Autá budú viac tech

Na výstave CES 2016 nebudú chýbať ani výrobcovia automobilov, ktorí tu predstavia svoje posledné koncepty a vízie pre tento rok. Najväčšiu časť budú zaberať pravdepodobne aktuálne úspechy a plány pre autonómne vozidlá, na ktorých už pracuje takmer každá väčšia automobilka. Okrem toho je však môžné predpokladať aj predstavenie nových bezpečnostných systémov, či nových vychytávok v oblasti multimediálnych systémov v autách.

Zdroj | CES

Je teda viac ako jasné, že sa môžeme aj tento rok tešiť na poriadnu dávku noviniek, ktoré potešia nejedno technologické srdce. Na našich stránkach sa môžete opätovne tešiť na detailné pokrytie všetkých dôležitých noviniek, ktoré výrobcovia predstavia.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.